Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

Të punësuarit në MPB sot marrin paga më të larta për 10%

Pagën e muajit shtator, të punësuarit në Ministri i Punëve të Brendshme do ta marrin me rritje prej 10%. Kështu deklaroi ministri i Punëve...

Bilall Kasami “kufizon” edhe personat me nevoja të veçanta, s’kanë qasje në institucione, ai vetëm premton…

Të jetësh person me nevoja të veçanta është një sfidë e madhe, dhe kjo sfidë bëhet edhe më e vështirë për ata që jetojnë...

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

MAQEDONI

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Bilall Kasami “kufizon” edhe personat me nevoja të veçanta, s’kanë qasje në institucione, ai vetëm premton…

Të jetësh person me nevoja të veçanta është një sfidë e madhe, dhe kjo sfidë bëhet edhe më e vështirë për ata që jetojnë...

“Takimet Pellagonisë” gjallëruan shqiptarët “e harruar”

Fundjavën që lamë pas(28-29 shtator), u mbajt edicioni i manifestimit kulturor Takimet e Pellagonisë, me dy aktivitete kryesore: Konferencën shkencore dy ditore, me temë...

Lajmet e fundit

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

RAJON

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

BOTA

SHOWBIZ

Sport