Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

MASHTROI MIJËRA QYTETARË, APELI LË NË BURG BOSIN E KRIPMONEDHAVE, FARUK FATIH OZER

Apeli i Gjykatës së Durrësit la në qeli turkun Faruk Fatih Ozer duke i çelur rrugë ekstradimit të tij për llogari të drejtësisë turke. I pranishëm në seancë, Ozer heshti duke lënë avokatin ta përfaqësojë, ndërsa seanca e cila nisi rreth 3 orë me vonesë u ndoq dhe nga përfaqësues të ambasadës turke.

Me qetësi, ai priti caktimin e masës së sigurisë, ndërsa më pas mpohoi edhe njëherë akuzat duke pretenduar se ndaj tij po bëhej një sulm politik.

Ndërsa sipas avokatit mbrojtës Ozer ka hyrë si qytetar i lirë në Shqipëri dhe hetimi që po zhvillohet në Turqi për të nuk paraqet rrezikshmëri të lartë shoqërore për një masë ekstreme të sigurimit personal.

Latest Posts

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

Mos i humbisni

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...

Hamas: Mbi 60% e banesave në Gaza janë shkatërruar, rreth 50 mijë ton eksploziv goditën zonat e banuara

Rreth 61% e banesave në Gaza janë shkatërruar plotësisht, që nga nisja e luftës më 7 tetor. Nga 305 mijë njësitë e prekura,...