Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Ali Ahmeti: Në BDI nuk ka vend për anarki

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka thënë se BDI-ja është e hapur për debat dhe se nuk dëshiron brenda për brenda të ketë anarki.

Ai deklaroi se hatërmbetjet ditore nuk guxojnë të bëhen pjesë e platformave afatgjate. Shtoi se grupi parlamentar i BDI-së nuk është i përkushtuar të rrezikojë ardhmërinë e gjeneratave, raporton indeks.mk

“Mendoj që i gjith grupi parlamentarë nuk është i përkushtuar për të rrezikuar ardhmërinë e gjeneratave. Këto janë çështje të politikave të përkohshme ditore, për të cilat mendoj se nuk janë të pa menaxhueshme dhe të pakalueshme. Hatërmbetjet ditore nuk bën të bëhen pjesë e platformave tona afatgjate. Shumica e institucioneve dhe shumica e BDI-së që nuk dëshiron anarki, dëshiron rregull, dëshiron debat shkencorë”, deklaroi Ahmeti./indeks.mk/

https://www.facebook.com/www.indeks.mk/videos/631457025323899/?t=0

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...