Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Bushi citon presidentin historik Alija Izetbegoviç me rastin e ditës ndërkombëtare të boshnjakëve

“Boshnjakët duhet të ruajnë identitetin e tyre, sepse humbja e tij paguhet me skllavëri dhe poshtërim” – Alija Izetbegoviç. Përmes kësaj thënie të presidentit historik të Bosnje dhe Hercegovinës, zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi ka uruar komunitetin boshnjak në Republikën e Maqedonisë së veriut me rastin e ditës ndërkombëtare të popullit të tyre.

Ky është postimi i plotë i Bushit në facebook:

“Boshnjakët duhet të ruajnë identitetin e tyre, sepse humbja e tij paguhet me skllavëri dhe poshtërim” – Alija Izetbegoviç.

Me këtë thënie të presidentit historik të Bosnje dhe Hercegovinës dëshiroj tu përcjellë urimet e mia më të sinqerta bashkëqytetarëve tanë të komunitetit boshnjak me rastin e 28 Shtatorit – Ditës ndërkombëtare të boshnjakëve.

Ministria e Punëve të Brendshme është në dispozicion të të gjithë popujve që jetojnë në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe është zëri i përbashkët i të gjitha komuniteteve kurse vetëm përmes angazhimit të të gjithë neve për të drejtat e njëri tjetrit mund të sjellë shoqëri të barabartë në vend.

Shëndet e suksese paçit gjithmonë në familjet tuaja, Urime 28 Shtatori – Dita ndërkombëtare të popullit tuaj.

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...