Ankthi nuk ka mbaruar për yllin e Liverpool, i ati ende mbetet i zhdukur!

Makthi per futbollistin e Liverpool, Luis Diaz nuk ka fund. Ylli i kombëtares së Kolumbisë mbetet në pritje të lajmeve pozitive për situatën që...

TË FUNDIT

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Rexhepi: Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovës – Prizren

Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi tekstin e marveshjes për projektim të një tjetër projekti strategjik dhe të shumë pritur atë të...

Bushi citon presidentin historik Alija Izetbegoviç me rastin e ditës ndërkombëtare të boshnjakëve

“Boshnjakët duhet të ruajnë identitetin e tyre, sepse humbja e tij paguhet me skllavëri dhe poshtërim” – Alija Izetbegoviç. Përmes kësaj thënie të presidentit historik të Bosnje dhe Hercegovinës, zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi ka uruar komunitetin boshnjak në Republikën e Maqedonisë së veriut me rastin e ditës ndërkombëtare të popullit të tyre.

Ky është postimi i plotë i Bushit në facebook:

“Boshnjakët duhet të ruajnë identitetin e tyre, sepse humbja e tij paguhet me skllavëri dhe poshtërim” – Alija Izetbegoviç.

Me këtë thënie të presidentit historik të Bosnje dhe Hercegovinës dëshiroj tu përcjellë urimet e mia më të sinqerta bashkëqytetarëve tanë të komunitetit boshnjak me rastin e 28 Shtatorit – Ditës ndërkombëtare të boshnjakëve.

Ministria e Punëve të Brendshme është në dispozicion të të gjithë popujve që jetojnë në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe është zëri i përbashkët i të gjitha komuniteteve kurse vetëm përmes angazhimit të të gjithë neve për të drejtat e njëri tjetrit mund të sjellë shoqëri të barabartë në vend.

Shëndet e suksese paçit gjithmonë në familjet tuaja, Urime 28 Shtatori – Dita ndërkombëtare të popullit tuaj.

Latest Posts

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Rexhepi: Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovës – Prizren

Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi tekstin e marveshjes për projektim të një tjetër projekti strategjik dhe të shumë pritur atë të...

Mos i humbisni

Hapet rruga për zgjedhjen e kryesuesit të OSBE-së për 2024

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut dhe kryesuesi aktual i Organizatës për Sigurimin dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE), Bujar Osmani bëri të ditur...

Fatmir Limaj: Vuçiç përfaqëson llumin e shoqërisë serbe

Fatmir Limaj e konsideroi Aleksander Vucic llumin e shoqërise serbe.   Deklaratat ish-drejtuesi iu UCK I bëri në emisionin QuoVadis.   “Është e habitshme se në cfarë...

Putini firmos buxhetin më të madh të Rusisë, i rrit shpenzimet për ushtrinë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e nënshkroi të hënën një buxhet kombëtar për tri vjetët e ardhshme, sipas të cilit shpenzimet do të...