Kovaçevski: Do ta tejkalojmë këtë krizë ashtu siç e kaluam krizën me pandeminë

Do të ketë ngrohje për banorët e Shkupit, tha në konferencën e jashtëzokonshme për media kryeministri Kovaçevski.

“Më 15 tetor fillon sezoni i ngrohjes për qytetarët e Shkupit, janë siguruar mjetet e nevojshme për ngrohje termike.

Të gjitha shkollat ​​dhe institucionet shëndetësore do të subvencionohen me çmim më të favorshëm për energjinë elektrike.

Kryeministri u bën apel qytetarëve që të kursejnë energjinë elektrike.

– Çdo kilovat orë e kursyer do të thotë kursim i Buxhetit dhe përmirësim i cilësisë së jetës. Tani është koha e kursimeve dhe po kursejmë për të pasur energji elektrike deklaroi kryemnistri Kovaçevski.