Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Grubi: Qeveria vazhdon investimet në Saraj, 18 milionë denarë për tre projekte

Vazhdojnë investimet dhe përkrahja e Qeverisë për komunën e Sarajit dhe banorët e saj, njofton indeks.mk

Zëvendës Kryeministri i Parë Artan Grubi përmes një postimi në rrjetet socijale ka njoftuar mbi 18.000.000 milion denarë investime direkte në Saraj:

“Përmes Byrosë për Zhvillim Rajonal me mjete të destinuara nga Qeveria po bëhet nënshkrimi i marrëveshjeve për projekte të ndryshme të cilat bëhen për përmirësimin e kushteve të jetesës për qytetarët, sepse prioritet i Qeverisë në këtë mandat është pikërisht zhvillimi i komunave në vend.

Sot për komunën e Sarajit janë ndarë 18 milionë denarë për realizimin e tre projekteve të rëndësishme për qytetarët:

👉Marrëveshje për furnizim të Ndërmarjes komunale me 2 kamionë për mbeturina në vlerë prej 7.000.000 denarë,
👉Marrëveshje për furnizim të Ndërmarjes komunale me 1 kamionë fshesë në vlerë prej 6.313.000 denarë, dhe
👉Marrëveshje për Fazën e dytë të asfaltimit të rrugës Gërçec – Gërçec të Еpërm në vlerë prej 5.000.000 denarë.

Nuk do të ndalemi me kaq sepse do të vazhdojmë ngjajshëm në të gjithë komunat e vendit, për një jetë sa më dinjitoze, shkruan në faqen e tij në facebook Grubi.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=645360373620151&set=a.262689908553868

Latest Posts

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Mos i humbisni

Ja pse “International Hair Clinic’s” është numër një në Shqipëri e Kosovë për mbjelljen e flokëve

Nëse dikur njerëzit bashkë me flokët e tyre humbnin edhe një pjesë nga sharmi i tyre, e dukeshin më të moshuar, sot ka zgjidhje...

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...