Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

30 ushtarë të plagosur nga serbët/ BE: Të ndalet përshkallëzimi i situatës pa kushte

Pas tensioneve të së hënës nata në veri të Kosovës kaloi e qetë, por mëngjesin e kësaj të marte protestuesit janë rikthyer sërish.   Megjithatë deri...

Nga toka e ajri, vijojnë kërkimet për kumanovarin në Zhelinë

Për të pestën ditë me rradhë vijojnë kërkimet për shoferin e automjetit që përfundoi në lumin Vardar, në afërsi të Zhelinës. Qendra për menaxhim me kriza informon se edhe sot po vazhdon kërkimi për gjetjen e 22 vjeçarit.

“Nga ora 9.00 kanë filluar kërkimet me rreth 50 ushtarë, nëntë pjestarë të njësisë speciale Ujqit me ekip zhytës. Gjithashtu në kërkim po marrin pjesë edhe punonjës të njësisë territorial te zjarrfikësve të Tetovës dhe Kumanovës, në kërkimin 22 vjeçarit po ndihmojnë edhe vullnetarë të tjerë të vendit”, deklaruan nga Qendra për Menaxhim me Kriza.

Qytetarë vullnetarë të orngaizuar nëpër rrjetet sociale i janë bashkuar aksionit të kërkimit përmes dronëve nga lartë.

“Nga ana e qytetarëve vullnetarë janë siguruar edhe pesë dronë për vëzhgim ajror, por për shkak të rreshjeve të shiut aktualisht nuk funksionojnë dhe presin që të krijohen kushte që ata të përfshihen në kërkim”deklaruan nga Qendra për Menaxhim me Kriza.

22 vjeçari nga Kumanova, Erdon Ramadani gjatë ditës tragjike të aksidentitmit ka qenë duke u kthyer nga Tetovë ku kishte qenë për të paraqitur semestrin për vitin e ri akademik. Shkaku i vërshimeve të orëve të fundit dhe ujit të turbullt gjetja e 22 vjeçarit bëhen gjithnjë e më e vështirë.

Latest Posts

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim Zëvendës kryeministren...

Ekspertë paralajmërojnë se inteligjenca artificiale mund ta sjellë zhdukjen e njerëzimit

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

30 ushtarë të plagosur nga serbët/ BE: Të ndalet përshkallëzimi i situatës pa kushte

Pas tensioneve të së hënës nata në veri të Kosovës kaloi e qetë, por mëngjesin e kësaj të marte protestuesit janë rikthyer sërish.   Megjithatë deri...

Mos i humbisni

Rexhepi: Sot u prezantua dokumenti strategjik Programi Operativ Sektorial për Transport për vitet 2024-2027

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi sot ishte pjesmarës në eventin e organizuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve me grupin punues...

Analistët: “Dashuria” e dy ish-“armiqve të përbetuar”, Kasami-Gashi, akt dëshpërimi dhe shterp!

“Është vetëm një përpjekje shterpe, për të mos thënë e dëshpëruar, e dy ish-kundërshtarëve të ashpër politik për të bërë një manovër të re...

Ra nga lartësia e pemës/ Humb jetën pas 11 ditësh tek Trauma 34-vjeçari

Një 34-vjeçar ka humbur jetën pas 11 ditësh, që qëndronte i shtruar në spitaline  Traumës.   Policia njofton se 34-vjeçari me iniciale P.K në datën...

“Princeshë e bukur”, një baladë e bukur nga Aleksander Gjelaj

Me tekst nga vet këngëtari Aleksander Gjelaj, muzikë nga vet ai dhe Florent Boshnjaku si dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku, këngëtari Gjelaj vjen këtë...