Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

“Rroftë dashuria”, deputetja e Vetëvendosjes zbulon anën romantike të Albin Kurtit

Ka qenë deputetja e Vetëvendosjes, ajo e cila ka zbuluar 10 këngët e dashurisë që gjenden në listën e të preferuarave të Albin Kurtit.

Me anë të një postimi në Facebook, Tinka Kurti ka ekspozuar Kryeministrin e Kosovës, në kuadër të mbajtjes së Manifestas (event kulturore) në Prishtinë këtë vit.

“Edhe 25 ditë deri në përfundimin të Manifestas. Të shumtë vizitorët, të shumtë artistët e kontribuesit.
Muzika, kumbimi i këtij organizimi, jehon në hapësirat artistike të Manifestas.

Kjo është playlista e Kryeministrit Albin Kurti. Mund ta gjeni në katin e gjashtë i cili i dedikohet dashurisë. 10 këngë dashurie. Rroftë dashuria, poezia e kënga,”-shkruan deputetja krahas një videoje.

Më poshtë gjeni këngët, pse jo mbase ju shërbejnë edhe si një “sugjerim” nga shijet e Albin Kurtit.

Pixies – Hey

Coco – Last of the loving

Tracy Chapman – Fast car

Gloria Lasso – Etranger Au paradis

Mazzy Star – Fade into you

Etta James – Something’s gotta hold on me

Kate Bush – Wuthering heights

Ritfolk – Dëshirë dhe Heshtje

Joy Division – Love will tear us apart

Nina Simone – My baby just cares for me

Ndërkohë, Kryeministri me bashkëshorten dhe vajzën e tij i kanë vizituar veprat e artistëve vendorë e ndërkombëtar që janë pjesë e Manifestas.

“Edhe 25 ditë të Manifesta-s në 25 vende në Prishtinë. Bashkë me Lean dhe Ritën vizituam veprat e artistëve vendorë e ndërkombëtar që janë pjesë e Biennales nomade të artit, Manifesta”, shkroi Kurti në Facebook.

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Në tubimin e partisë së Daçiqit në Bllacë këndohet “Vuçiq o p****”

Një video nga Bllaca ku Vuçiqi fyhet rëndë tronditi koalicionin dhjetëvjeçar PPS-PSS, socialistët kërkojnë falje për videon dhe thonë se janë partner besnik. A...

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...