EURO 2024/ Plotësohet Grupi I, këto janë të gjithë kundërshtarët e Kosovës

Edhe Kosova ka mësuar të gjithë kundërshtarët e saj për kualifikueset e Euro 2024, që do të luhet në Gjermani.

Për të arritur deri atje dhe për të bërë historinë, Kosova do të ketë përballë kundërshtarë të fortë, por jo të pakalueshëm.

Zvicra e cila është koka e grupit, mund të konsiderohet si ekipi ku shanset për pikë janë të minimizuara.

Pas Zvicrës vjen Israeli, i cili mposhti dy herë Shqipërinë në Nations League, si një ekip pa yje, por me grup të fortë.

Kështuqë duke hequr Zvicrën “Dardanët” duhet t’i bëjnë llogaritë me Rumoninë dhe Izraelin edhe pse Bjellorusia mund të jetë rrezik.

Andorro është ekipi ku të gjithë do të tentojnë pikët maksimale.

/albeu.com