Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Oda Kërçovare ua bën 8:2 Kasamit dhe Limanit, i ulë nën imazhin e komandantit Ali Ahmeti dhe UÇK-së

Qëndrimi i Bilall Kasamit dhe gjithë kryesisë së partisë së tij në Zvicër si delegacion për një vizitë disa ditore krahas asaj që ju ka kushtuar tetovarëve financiarisht, ai e ka lënë komunën në një gjendje shumë të vështirë financiare dhe menaxheriale e nga gjithë kjo humbës dalin pikërisht qytetarët, mirëpo Kasami vazhdon avazin duke mos u mërzitur aspak.

Vizita e takime, e në fund edhe muzikë nën tingujt e folklorit dhe muzikës burimore të pastër shqipe ka mbledhur në konak të Odës Kërçovare pikërisht Bilall Kasamin dhe Fatmir Limanin të cilët sikur në një kurth e nuk do kishin dashur të ishin aty pasiqë nga organizatorët janë ulur nën imazhin e komandantit Ali Ahmeti dhe amblemës së UÇK-së.

Gjithçka kthehet dhe rrotullohet tek Ali Ahmeti edhe pse që të dy nuk do kishin dashur, po duan shqiptarët që jetojnë në shtetin zviceran, ata që kanë përzemër Ali Ahmetin si komandant e politikan.

Me këtë, Oda Kërçovare ua bën 8 me 2 Bilall Kasamit dhe Fatmir Limanit të cilët ndoshta në të ardhmen nuk do kishin dashur të mblidhen në ora dhe evnimente të tilla.

Latest Posts

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

Mos i humbisni

Situata në veri të Kosovës/ Grubi fton autoritetet kosovare për kordinim me BE dhe SHBA për dialogun

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Kosovës duke bërë thirrje që autoritetet atje...

Ahmeti apelon për qetësim të situatës në veri të Kosovës dhe vazhdim të dialogut

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka bërë thirrje për qetësim të situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe rikthim të palëve në...

Flet drejtori Sulejmani: Me grafën e etnitetit po vendosim rregull, larg keqpërdorimeve (Video)

Drejtori i Drejtorisë për Udhëheqjen me Librat Amë, Emir Sulejmani në një intervistë për Indeks.mk flet mbi grafën e vendosjes së etnitetit në dokumentet...

Rusia: Tetë dronë ukrainas sulmuan rajonin e Moskës

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendon se Moska është sulmuar me dronë, ku pesë prej tyre janë rrëzuar nga mbrojtja ajrore dhe tre të...