Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Xhaçka dënon sulmet ruse: Nuk ndihmojnë ndaj rezitencës heroike të Ukrainës

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka dënuar ashpër sulmet rusë të orëve të fundit, në Ukrainë.

 

 

Përmes një reagimi në Twitter, Xhaçka shkruan se brutaliteti dhe terrori nuk do ta ndihmojnë Rusinë, përkundrejt rezistencës heroike të Ukrainës.

 

 

Ministrja ka shprehur sërish mbështetjen ndaj vendit të sulmuar, Ukrainës.

 

 

“Sulmet e Rusisë kundër objektivave civile në disa qytete të Ukrainës, përfshrië edhe Kievin, janë një akt i qartë terrorizmi. Kjo është natyra e vërtetë e luftës ruse të Putin kundër #Ukrainës. Brutaliteti dhe terrori nuk e kanë ndihmuar Rusinë kundrejt rezistencës heroike të Ukrainës. As kjo nuk do të ndihmojë. Ne qëndrojmë më Ukrainën.”– shkruan Xhaçka.

 

 

Sulmet e fundit të Moskës kanë shënjestruar qytete të ndryshme të Ukrainës, duke vrarë e plagosur dhjetëra qytetarë civilë e duke shkatërruar infrastrukturë.

 

Këto sulme vijnë si përgjigje ndaj shpërthimit të pak ditëve më parë në urën ‘kyçe’ që lidh Rusinë me rajonin e aneksuar, Krimenë.

Latest Posts

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Mos i humbisni

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...