Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Zëvendësministri Rexhepi: Të Enjten në Pallçisht fillojmë punimet për ujësjellësin

Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi në emisionin debativ “Polemikë” në Televizionin Koha theksoi se si dikaster nga ardhja e tij në këtë pozitë është rritur përqindja dhe investimi në vendbanimet shqiptare, ndërkohë që kjo shifër në projekte të ndryshme kap shumën prej 4 milionë e 600 mijë euro.

Ndërkohë që në lidhje me punimet në fshatin Pallçisht të Poshtëm të komunës së Bogovinës, Rexhepi tha se ditën e Enjte do e pinë kafen bashkë atje për të filluar punimet.

“Kur dëgjova për protestën u habita sepse tash protestojnë se do të fillojë projekti, cështja është se ju them tash që unë si Zëvendësministër i Transportit së bashku me kryetarin e komunës nëse nuk kemi pengesa objektive kafen e pimë ditën e Enjte në fshatin Pallçisht, i kuptoj banorët e fshatit dhe ky projekt që kanë pritur gati 20 vjet dhe në vlerë prej 277 mijë euro do të bëhet realitet, fjalën që e dhash asnjë presje nuk e luaj se ky projekt është që duhet të fillojë, sipas kontratës afati është 9 muaj por janë projekte që varen nga kushtet klimatike ose pengesa objektive të cilat mund të prolongojnë ose ka mundësi që të përfundohet edhe para kohe sepse janë kontraktues shumë serioz”, theksoi kështu Zëvendësministri Rexhepi.

https://fb.watch/g5nv691Z3v/

Latest Posts

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Mos i humbisni

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...

IDEA: Komuna e Haraçinës më e sukseshmja tek komunat shqiptare

Në Analizën e Institutit për Demokraci dhe Analiza Ekonomike për 13 komuna të monitoruara, krerët e Strugës, Çairit dhe Bogovinës nuk e kanë realizuar...

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...