Berluskoni, i tronditur nga plagosja e lojtarit të tij

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë...

TË FUNDIT

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Policia e rajonit të Bit Pazarit dhe Çairit kreu bastisje në 5 lokacione, arrestohen tre shkupjanë!

Policia e rajonit të Bit Pazarit dhe Çairit në Shkup mëngjesin e sotëm ka arrestuar tre persona të cilët dyshohen për kryerjen e veprës penale vjedhje e rëndë. MPB njofton se policia ka kryer bastisje në pesë lokacione, ndërsa janë arrestuar 40-vjeçari A.Sh., 26-vjepari F.V. dhe 20-vjeçari V.R., të gjithë nga Shkupi.

“Me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Penale Shkup, zyrtarë policorë nga SPB-Shkup në koordinim me Departamentin e Policisë Kriminale pranë MPB-së kanë kryer bastisje në pesë lokacione në Shkup. Gjatë kontrollit në shtëpinë e A.Sh. janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë “Glock 19″ me katër karikatorë dhe 33 fishekë të kalibrit 9 mm, një karikator i pushkës automatike, një shënjestrues laser për pistoletë dhe sende të tjera që lidhen me krimet. Gjatë kontrollit në banesat e F.V. dhe V.R. janë gjetur dhe konfiskuar disa ora të markave të njohura dhe sende të tjera që dyshohet se kanë origjinën nga krimet”, thonë nga MPB.

Latest Posts

Biden: Mbështetja e SHBA për Ukrainën nuk do të lëkundet kurrë

“Mbështetja e popullit amerikan për Ukrainën nuk do të zbehet. Ne gjithmonë mbështesim demokracitë. Gjithmonë.” Kështu deklaroi Joe Biden ne nje konference per shtyp...

Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!   Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe...

Do organizonin atentat në Berat, arrestohet një nga tre personat e shpallur në kërkim

Kapen njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat. Në prangat...

Mos i humbisni

Irani mbron vendimet për ekzekutim të protestuesve

Kreu i gjyqësorit të Iranit, Gholamhossein Mohseni-Ejei, i ka mbrojtur vendimet për dhënien e dënimeve me vdekje për disa protestues të përfshirë në protestat...

Sevilla sundon Europa League, mund Romën dhe fiton trofeun e 7 në histori

Sevilla vazhdon te shkruaje historine ne Europa League. Skuadra spanjolle fitoi per here te 7 ne histori Europa League, trofeun e dyte pas...

NASA flet mbi UFO-t përpara raportit përfundimtar mbi objektet flutarake të paidentifikuara

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA zhvilloi, këtë të mërkurë, takimin e parë publik mbi UFO-t, një vit pasi nisi një studim mbi objektet fluturake...