Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

TË FUNDIT

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

SHBA paralajmëron sanksione kundër atyre që furnizojnë me municion Rusinë

SHBA-ja paralajmëroi se mund të vendosë sanksione ndaj njerëzve, vendeve dhe kompanive që ofrojnë municion për Rusinë.

Gjatë një takimi me zyrtarë nga 32 vende për të diskutuar sanksionet ndaj Rusisë, zëvendës sekretari i thesarit Wally Adeyemo e bëri të qartë se Washingtoni ishte i përgatitur të merrte masa kundër atyre jashtë SHBA-së që shmangnin sanksionet e Washingtonit.

Ai gjithashtu paralajmëroi se Washingtoni ishte i përgatitur të vendosë sanksione ndaj atyre që ofrojnë municion ose mallra të tjera ushtarake për Rusinë, si dhe kompanitë private ushtarake ose grupet paraushtarake që marrin pjesë ose mbështesin luftën e Rusisë në Ukrainë.

Për më tepër, departamentet e Thesarit, Tregtisë dhe Shtetit lëshuan një alarm duke përshkruar veprimet që ishin ndërmarrë kundër kompleksit ushtarak-industrial të Rusisë dhe vuri në dukje rreziqet me të cilat përballen ata që ofrojnë mbështetje materiale për pushtimin e Rusisë në Ukrainë.

Latest Posts

Takimi Biden-Sunak, në fokus thellimi i bashkëpunimit ekonomik

Presidenti Joe Biden zhvilloi një takim me kryeministrin e Britanisë së Madhe Rishi Sunak, i cili ndodhet për një vizitë në Shtetet e...

“Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike”/ The Economist: Rama kryeministër deri në vitin 2029

Shqipëria nuk është më një shaka e keqe ballkanike   Ajo drejtohet nga Edi Rama, një ish-basketbollist dhe artist modern.   Për një kohë të gjatë, pjesa më...

Mos i humbisni

Ja pse “International Hair Clinic’s” është numër një në Shqipëri e Kosovë për mbjelljen e flokëve

Nëse dikur njerëzit bashkë me flokët e tyre humbnin edhe një pjesë nga sharmi i tyre, e dukeshin më të moshuar, sot ka zgjidhje...

Grubi priti në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar me të cilët kanë diskutuar mbi rëndësinë e...

5 milionë denarë për dokumentacionin teknik për kanalizimin fekal, atmosferik dhe stacionin filtrues në komunën e Bogovinës

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Bogovinës sot kanë nënshkruar marrëveshje për ndarjen e 5 milionë denarë për realizimin e...

Spanja regjistron pranverën më të nxehtë në histori

Pranvera e këtij viti ishte më e nxehta dhe dyta më thatë në Spanjë, që kur ky shtet ka nisur të regjistrojë temperaturat më...