Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

Tifozët grekë shkaktojnë incident në qendër të Shkupit

Pasditen e sotme në qendër të Shkupit tifozët e klubit grek të hendbollit për femra PAOK kanë shkaktuar një incident të lehtë.

Ata kanë zbritur nga autobusi në afërsi të “Rekordit”, e më pas janë nisur drejt sheshit dhe gjatë rrugës ka pasur një përleshje verbale dhe kanë sulmuar fizikisht një djalë i cili kishte veshur fanellën e klubit të Maqedonisë së Veriut, Vardarit.

Këtë informacion e ka konfirmuar edhe Ministria e Brendshme. Policia ka reaguar me shpejtësi dhe ka kthyer tifozët në autobus.

Sipas dëshmitarëve të ngjarjes, tifozët grekë kanë hyrë në dyqan dhe kanë vjedhur disa shishe me ujë, pas së cilës ka pasur një konfrontim verbal me shitësen.

Tifozët e PAOK-ut u ndaluan nga policia dhe humbën ndeshjen e klubit të tyre kundër Metalurgut.

Grupi i tifozëve u raportua për prishje të rendit dhe qetësisë publike në qendër të qytetit.

Latest Posts

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

Mos i humbisni

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...

Hamas: Mbi 60% e banesave në Gaza janë shkatërruar, rreth 50 mijë ton eksploziv goditën zonat e banuara

Rreth 61% e banesave në Gaza janë shkatërruar plotësisht, që nga nisja e luftës më 7 tetor. Nga 305 mijë njësitë e prekura,...