Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...

Fredi Beleri, antishqiptar?! Berisha e mbron: Kam prova, Rama i ngriti kurth

Ish-kryeministri, Sali Berisha deklaron se burgosja e kryebashkiakut të zgjedhur, Fredi Beleri, është politik. Për emisionin “Quo Vadis”, Berisha thekson se arrestimi i...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Ndihem shumë krenar që ka rënë për atdhe, kjo është tokë shqiptare

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Spahiu numëron projektet e realizuara nga Qeveria për Dibrën

Kryetari i degës së BDI-së në Dibër ka numëruar projektet që kjo Qeveri ka realizuar me qëllim përmirësimin e jetesës së qytetarëve të Dibrës.

Ai ka numëruar nëntë projekte duke shprehur mirënjohje për Bashkimin Demokratik për Integrim dhe garniturë qeverisëse për realizimin e projekteve.

“Për të qenë konsekuent me naracionin politik , me premtimet dhe përbetimet që në çdo cikël zgjedhor kemi dhënë para elektoratit, unë si dibran dhe përfaqësues i BDI-së në Dibër, dua të shpreh mirënjohjen time për Bashkimin Demokratik për Integrim dhe garniturë qeverisëse për realizimin e projekteve që me dekada të tëra kanë qenë pjesë e premtimeve parazgjedhore” shkruan Artin Spahiu, kryetar i degës së BDI në Dibër.

Prjektet që janë realizuar:

  1. Ndërtimi i Rrugës Dibër- Kërçovë si pjesë e rrugës së Arbërit;
  2. Ndryshimi i emrave të rrugëve dhe adresave të Dibrës, që kishin ngelur nga periudha komuniste dhe që edhe përpos një iniciative të mëhershme, para një viti, nga kjo garniturë qeverisëse u realizua;
  1. Shpërndarja me sukses e administratorëve që për 15 vite rrinin pa sistemuar, edhe 4 vjet të qeverisjes Zaev;
  2. Ndarjen e 3 projekteve të rëndësishme infrastrukturore vitin e kaluar, nga fondet e TAV-it;
  3. Rikthimin e zyres së Advokatit të Shtetit në Dibër pas 25 vitesh;
  4. Përfundimi i procedurave paraprake dhe fillimi i proceduravre të tenderimit për Sistemin e Vaditjes së tokave të Dibrës;
  5. Renovimi dhe krijimi i kushteve të volitshme në Shkollën e Mesme Komunale “ Penestia”;
  6. Komuna e Dibrës për herë të parë merr projekt nga Byroja për Zhvillim Rajonal për ndërtimin e rrugëve rurale.
  7. Komunikim korrekt dhe kordinim permanent me të gjithë instancat e qeverisë, si dhe shumë e shumë projekte dhe iniciativa të tjera që lidhen me mirëqenien dhe zhvillim e qytetarëve”, shkuan Artin Spahiu në rrjetet sociale.

Latest Posts

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...

Fredi Beleri, antishqiptar?! Berisha e mbron: Kam prova, Rama i ngriti kurth

Ish-kryeministri, Sali Berisha deklaron se burgosja e kryebashkiakut të zgjedhur, Fredi Beleri, është politik. Për emisionin “Quo Vadis”, Berisha thekson se arrestimi i...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Ndihem shumë krenar që ka rënë për atdhe, kjo është tokë shqiptare

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Mos i humbisni

Prej sot fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

Prej sot fillon pagesa e pensioneve me rritje prej 5.3%. Më së shumti do të marrin përfituesit e pensionit më të lartë, rreth 3700 denarë...

Njihen pensionet me Zvicrën, ja sa shqiptarë  përfitojnë

Kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore, Astrit Hado, zbardh marrëveshjen e qeverisë me shtetin zvicerian për pensionet. Ai shprehet se ndonëse kjo marrëveshje...

Zjarr në një lokal nate në Spanjë, regjistrohen të paktën 11 viktima

Të paktën 11 persona kanë vdekur nga një zjarr i madh që shpërtheu në një lokal nate në juglindje të Spanjës.   Flakët nisën në...