Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Maratona e Tiranës/ Pjesmarrësit nga të gjitha moshat dhe vende të ndryshme të botës

Kryeqyteti mirëpriti sot eventin më të madh sportiv: maratonën e Tiranës. Në edicionin e saj të 6, morën pjesë mbi 2500 vrapues nga e gjithë bota.

 

 

Garues të moshave të ndryshme u bënë protagonist të një dite të veçantë.

 

 

GARUES JAPONEZ

 

 

Ishte nje dite me diell dhe një organizim i shkëlqyer nga viti i kaluar.Kemi vizituar shqipërinë këto dite dhe është një vend i bukuir me njerëz të mirë dhe ushqimi shumë i mirë.

 

 

GARUES 80-VJEÇAR

 

Unë jam 80 vjec ,kam marrë pjesë në maratona të ndryshme ,kampionat ballkanit ,europian deri në atë botëror me suksese të plotë.Në tiranë ka qënë një organizimi i përsosur.GARUES 80-VJEÇAR

 

 

PËRFAQËSUES NGA FORCAT E ARMATOSURA

 

 

Është hera e 3 që marrë pjesë në këtë maratonë,përfaqësoj forcat e armatosura. Jemi shumë happy sepse ka shumë gjallëri qyteti.Në këtë maratonë afërsisht ishim 400 veta nga forcat e armatosuar që vrapuan.

 

Në “Marathon” shumë nga pjesëmarrësit vrapuan për kauza të ndryshme siç ishte dhe ajo e “Doën Sindrom Albania”.

 

FRIDA MAVRIQI

 

Është hera e parë që marr pjesë në maratonën e tiranës dhe zgjodha të mbaështës kauzaën e doën syndrome Albania.Ka  qënë e vështirë për mua sepse nuk jam një vrapuese profesioniste ,jam stërvitur një muaj për të kapur 10 kilometra.

 

DANIEL NIKOLLI DHE GENT MUCA

 

Edicioni i dytë dhe vrapuam 21 kilometra dhe e kemi përmirësuar nga vjet.3 kilometrat e fundit ishin të vështira.

Është hera e parë që vrapoj për një arsye shumë të vecantë sic është kjo kauz dhe ishte kënaqësi.

 

Ndërkaq në “Marathon” nuk kishte si të mungonte kampionia e Evropës Luiza Gega, e cila theu një tjetër rekord.

 

LUIZA GEGA

ATLETE

 

Shkoi më mirë sec unë prisja ,u futa për të thyer rekord ishte e vështirë por ja arrita.Maratona e kaluar  e kam kryer me kohën 70 minuta e 58 sekonda ndërsa këtë herë 70 min e 18 sekonda kështu që është 40 sekonda rekord kombëtar jam shumë e kënaqur.

 

Kryebashkiaku Veliaj tregoi për Vizion Plus eksperiencën e tij si vullnetar në garën “Ëe Too”.

 

ERION VELIAJ

KRYETAR I BASHKISE SE TIRANES

 

Unë kisha fatin sot që bëra garën me Elonën e cila kërkonte një vullnetar që ta shtynte karrocën dhe thash po se bërë vet nuk i thua dot të tjerëve të bëhen vullnetar e kam shijuar jashtë mase.Jma i lumtur sepse është një event që ka sjellur pafundësi biznes për Tiranën.

 

Fitues i vendit të parë në  42 kilometra për meshkuj ishte Bogdan Semenovych, ndërsa për femra Valentina Veretska nga Ukraina.

 

 

 

Latest Posts

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Mos i humbisni

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...

IDEA: Komuna e Haraçinës më e sukseshmja tek komunat shqiptare

Në Analizën e Institutit për Demokraci dhe Analiza Ekonomike për 13 komuna të monitoruara, krerët e Strugës, Çairit dhe Bogovinës nuk e kanë realizuar...

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...