Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

“Nëse hapja e dosjeve dëshmon se shumica e shqiptarëve ishin spiunë”

“Opinionisti, Nexhmedin Spahiu, ka përsëritur qëndrimin e tij se është për hapjen e dosjeve të Sigurimit gjatë sundimit të diktatortit Enver Hoxha në Shqipëri.

Ai ka thënë se duhet të dihet se çfarë është bërë gjatë atij sundimi.

Ai thotë se fajtorët që sollën komunizmin në Shqipëri janë në lista publike të veteranëve të Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare.

Kam qenë dhe jam për hapjen e dosjeve të SIGURIMIT, madje edhe të tilla siç mund të jenë: të manipuluara. Le të dihet se çfarë është bërë gjatë sundimit enverist në Shqipëri dhe çfarë u kanë bërë dosjeve në postkomunizëm. Fajtorët që sollën komunizmin në Shqipëri nuk duhet t”i kërkojmë në lista sekrete. Ata I kemi në listat publike: Llistat e veteranëve të të ashtuquajturës LANÇ (Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare) dhe “heronjëve” e “dëshmorëve” të saj.

Përgjegjësia është konform kierarkisë së LANÇ-it. Nëse hapja e dosjeve dëshmon se shumica e shqiptarëve ishin spiunë të SIGURIMI-it kjo veç e shton peshën e fajësisë së veteranëve, heronjve e dëshmorëve të LANÇ”.

Latest Posts

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Mos i humbisni

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

“Stadiumi”, “Ballistët” ngrenë “alarmin”: Bilall Kasami tenton të tallet dhe mashtron tetovarët të cilët jetojnë për Shkëndijën

Nërpërmes një reagimi në “Facebook”, tifo-grupi nga Tetova, “Ballistët” kanë ngritur alarmin nëpërmes të cilit kërkojnë përgjegjësi për mos mbajtjen e premtimit për ndërtimin...

Të shtëna me armë zjarri në një spital në Holandë/ Nuk dihet numri i saktë i viktimave

Dy incidente me të shtëna armësh në Roterdam kanë rezultuar në një numër të paspecifikuar të viktimave, tha Policia më 28 shtator.   Një sulmues...