Goleadori Admin Abdulla ftohet te përfaqësuesja U15 e Maqedonisë (Video)

Admin Abdulla është një ndër talentët e futbollit në vend, para të cilit është një e ardhme e ndritur. Bëhet fjalë për një futbollistë...

TË FUNDIT

FC Shkupi kryeson tabelën me 18 pikë, derbi i Pollogut përfundoi me barazim

Katër fitore të skuadrave  vendase dhe dy barazime  me 14  gola  të shënuar  dhe një kartonë të kuq është epilogu u  ndeshjeve të javës...

Ukraina: Sulm masiv nga armiku, rrëzuam 16 dronë rusë

Forcat ajrore të Ukrainës njoftuan se kishin rrëzuar 16 nga rreth 30 dronë rusë gjatë natës në rajonin Cherkasy.   “Gjatë natës, armiku sulmoi masivisht me...

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Nxënësit e shkollës “Pashko Vasa” në Dëbërc rezikojnë të mbesin pa mësim, komuna e Zhelinës nuk siguron ngrohje!

Sezoni i ngrohjes dimërore ka filluar ndërsa shkolla fillore “Pashko Vasa” në fshatin Dëbërc ende nuk ka siguruar mjete për ngrohje pasiqë komuna e Zhelinës nuk ka kryer obligimin e saj. Këtë e dëshmojnë nga dega e BDI-së në këtë komunë duke thënë se keqmenaxhimi dhe zullumi i komunës po merr përmasa shqetësuese në këtë anë.

Zullumi dhe keqmenaxhimi në Komunën e Zhelinës po merr përmasa gjithandej.

Të nderuar qytetarë, si rezultat i katandisjes së Komunës së Zhelinës, pas 6 vite qeverisje dhe zullum, nxënësit e shkollës “Pashko Vasa” në fshatin Dëbërc nuk mund të ndjekin mësimin si rezultat i mungesës së nxehmjes në atë shkollë.

Tashmë kur jemi në sezonin dimëror, është çmenduri e llojit të vet që drejtoria e shkollës gjegjësisht pushteti lokal mos të ketë siguruar lëndë djegëse për ngrohje.

Kërkojmë nga atuoritetet përgjegjëse që sa më shpejt të marin masa në këtë drejtim, sepse ata fëmijë nuk duhet të jenë viktimë e kalkulimeve të juaja politike ditore.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0fenxNLq51n7HN2inByX3n4d4NCPL9fF7pYUfts3bBgfvMzmuWwXuQdQhojXE1aTMl&id=100066578176187

Latest Posts

FC Shkupi kryeson tabelën me 18 pikë, derbi i Pollogut përfundoi me barazim

Katër fitore të skuadrave  vendase dhe dy barazime  me 14  gola  të shënuar  dhe një kartonë të kuq është epilogu u  ndeshjeve të javës...

Ukraina: Sulm masiv nga armiku, rrëzuam 16 dronë rusë

Forcat ajrore të Ukrainës njoftuan se kishin rrëzuar 16 nga rreth 30 dronë rusë gjatë natës në rajonin Cherkasy.   “Gjatë natës, armiku sulmoi masivisht me...

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Mos i humbisni

Fillon zbatimi i projektit për pagesë elektronike të taksës rrugore në Korridorin 8

Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore njofton se nga e hëna (2.10.2023), do të fillojnë punët ndërtimore dhe të instalimit në stacionin pagesor në Gllumovë. Gjatë...

Besimi për Bloomberg Adria: Presim interes më të madh nga bankat dhe institucionet për fletobligacionin e gjelbër, për qytetarët fletobligacion i ri në muajin...

Ankandi për fletobligacionin e gjelbër, për të cilin këtë javë u publikua prospekti, do të mbahet më 3 tetor, ditën e martë, me ç’rast...

Ish-koloneli amerikan: Sulmuesit në Banjskë ishin të pajisur si një këmbësori ushtarake

Pasi analizoi fotografitë dhe listën e armatimit të konfiskuar nga Policia e Kosovës – pas sulmit që la një polic të vrarë në pjesën...

Ukraina: Rrëzuam 30 dronë rusë

Forca Ajrore e Ukrainës i ka rrëzuar 30 prej 40 dronëve iranianë, Shahed, me të cilët Rusia e sulmoi gjatë natës në rajonet...