Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Zgjedhjet lokale/ Bumçi: Opozita është më e përgatitur se ndonjëherë tjetër, ofrojmë shpresë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Aldo Bumçi, tha në Quo Vadis se opozita është më e përgatitur se kurrë për të marrë pjesë në zgjedhjet lokale, data e të cilave u shpall këtë të hënë.

 

 

Bumçi theksoi se rrallherë më parë opozita ka qenë kaq e bashkuar duke përfshirë, Partinë e Lirisë, partitë opozitare, p[artitë jo parlamentare dhe aktorë të ndryshëm të shoqërisë civile.

 

 

Opozita e bashkuar sipas ish-deputetit ofron shpresë te qytetarët.

 

 

 

“Opozita është më e përgatitur se ndonjëherë tjetër. Kemi kaluar një vit të jashtëzakonshëm politik ku kishte një projekt të qartë për të ‘vrarë’ opozitën.

 

Dhe kjo opozitë sot, jo vetëm që mbijetoi por tregoi që është një forcë që ofron shpresë, që mbushi bulevardin në 7 korrik.

 

Kjo opozitë po ofron një front të gjerë, së bashku me Partinë e Lirisë, me partitë e tjera opozitare, me 19 parti jo parlamentare, që përfshinë edhe aktorë të shoqërisë civile.

 

Rrallherë opozita ka qenë kaq e bashkuar. Ka një frymë shumë pozitive.”– tha ish-deputeti Bumçi.

 

 

Latest Posts

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Mos i humbisni

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...