Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Von der Leyen vjen në Tiranë, njofton mbështetjen financiare për Shqipërinë

Ne viziten ne Tirane, presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen do te deklaroje shumen financiare qe Bashkimi Evropian do te jape per vendin tone per te perballuar krizen e energjise.

 

Fillimisht ajo do te kete nje takim me kryeministrin Rama dhe me pas dy drejtuesit e larte do te mbajne nje konference per shtyp ku do te deklarohet edhe fondi qe pritet te perfitoje Shqiperia.

 

Ne agjenden e saj, presidentja e KE-se do te zhvilloje nje takim me presidentin Bajram Begaj dhe do te vizitoje kantierin e ndertimit te hekurudhes Tirane-Durres.

 

Bashkimi Evropian ka premtuar nje fond prej 500 milione eurosh per vendet e Ballkanit Perendimor per te perballuar rritjen e çmimeve te energjise si pasoje e konfliktit Rusi-Ukraine.

 

Nga ky fond, Kosoves iu premtuan 75 milione euro, Maqedonise se Veriut 80 dhe pritet te shihet se cila do te jete ndihma financiare per Shqiperine.

Latest Posts

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Mos i humbisni

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...

IDEA: Komuna e Haraçinës më e sukseshmja tek komunat shqiptare

Në Analizën e Institutit për Demokraci dhe Analiza Ekonomike për 13 komuna të monitoruara, krerët e Strugës, Çairit dhe Bogovinës nuk e kanë realizuar...

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...