Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Tirana mposht Partizanin/ Vajzat bardheblu mposhtën 3 me 2 rivalet e kuqe

Këtë të shtunë u luajt java e katërt e kampionatit shqipëtar të vajzave.

 

 

Mes ndeshjeve spikati derbi Partizani – Tirana.

 

 

Ndonëse ishin të kuqtë që kaluan në  avantazh në minutën e 10 me anë të Taullaj, skuadra nuk arriti të triumfojë ne fund.

 

 

Vajzat  bardheblu u kundërpërgjigjën menjëherë duke barazuar shifrat në 1 me 1 me anë të Jehona Coka e cila brenda 7 minutave shënoi dhe golin e dytë personal.

 

Në fraksionin e dytë vajzat e kampit të kuq barazuan rezultatin me anë të një goditjeje dënimi, Denada Loci përfitoi nga hapsirat që i lanë kundërshtaret .

 

 

Kur mendohej se gjithcka po përfundonte në barazim, Rexhina Manxhalaku u tregua e vëmendshme dhe shënoi golin e tretë në minutën e 94 për Tiranën.

 

 

Pas përfunditmit të ndeshjes trajneria e bardhebluve tregoi për vizion plus rrugën e ndjekur deri në fitoren e derbit.

 

 

 

AURORA SEFERAJ

TRAJNERE E TIRANËS

 

Jam shumë e lumtur që këtë derbi e fituam ,jemi përgatitur shumë për të marr 3 pikët.

 

 

 

Jehona Coka një nga protagonistet e ndeshjes theksoi objektivin e kipit per këtë sezon.

 

 

JEHONA COKA

FUTBOLLISTE E TIRANES

Derbi është një nga ndeshjet më të bukura dhe ne ia dolëm të fitonim ,jam shumë e lumtur që shënova 2 gola dhe  objektivi i Tiranës është të marr titullin kampion.

 

 

 

Nga kampi i partizanit trajneri u shpreh I kënaqur për performancën e vajzave, duke thënë se ekipit i mungonte vetem fati

 

 

ENRI KEMBAÇI

TRAJNER I PARTIZANIT

Nuk kam ctë them jam shumë i kënaqur me lojën e vajzave dhe përvec fatit nuk na mungojë asgjë tjetër,goli në minutat e fundit na ndëshkoi.

 

 

Vajzat bardheblu vinin në këtë sfidë pas një fitoreje shumë të rëndësishme në transfretën fierake, ndërsa ekipi i partizanit mori një fitore në Korcë .

 

 

Latest Posts

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Mos i humbisni

Britania përgatit aktakuzë për 5 të dyshuar për spiunim për Rusinë

Prokuroria në Britaninë e Madhe do të ngrejë aktakuzë ndaj pesë personave të cilët dyshohet se kanë spiunuar për Rusinë, njoftoi BBC të enjten.   Orlin...

Vrasja e 33-vjeçarit në Shkodër/ U qëllua pranë automjetit, trupi u gjet nga familjarët

Familjarët ishin ato që gjetën trupin e vrarë të 33-vjeçarit, Valter Fejza, që u ekzekutua mbrëmjen e kësaj të enjteje në Shkodër. Ai...

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...