Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Shuhet familja shqiptare në Itali, ndërron jetë në aksident nëna me 3 fëmijët

Familja shqiptare u përfshi në një aksident të tmerrshëm që i mori jetën katër personave në Itali.

 

 

 

Mjeti Fiat Stilo në të cilin udhëtoni 5 persona  u përplas mbrëmjen e të dielës rreth orës 20:00 me një godinë të pabanuar në Cade’ të Reggio Emilias.

 

 

 

Fatkeqësisht nga përplasja tragjike humbën jetën një vajzë 22-vjeçe dhe tre fëmijë 2, 8 dhe 12 vjeç.

 

 

 

Ndërkohë në gjendje kritike për jetën është edhe një burrë që udhëtonte në të njëjtin automjet dhe që besohet të jetë partneri i viktimës.

 

 

 

Nga të dhënat e para mësohet se i mituri 2-vjeç është fëmija i çiftit ndërsa dy të tjerët 8 dhe 12 vjeç ishin të faërm të tyre.

 

 

 

Vendi ku ndodhi aksidenti është një zonë me rrezik të lartë rrugor pasi edhe në të kaluarën janë shënuar ngjarje të tilla të rënda me humbje jete.

 

 

 

Pikërisht për këtë arsye nuk kanë munguar edhe protestat e drejtuesve të mjeteve dhe komunitetit përreth në lidhje me rrezikshmërinë e lartë që paraqet ky  aks rrugor.

 

 

 

 

.

 

 

 

 

Latest Posts

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Mos i humbisni

Ish-koloneli amerikan: Sulmuesit në Banjskë ishin të pajisur si një këmbësori ushtarake

Pasi analizoi fotografitë dhe listën e armatimit të konfiskuar nga Policia e Kosovës – pas sulmit që la një polic të vrarë në pjesën...

Ukraina: Rrëzuam 30 dronë rusë

Forca Ajrore e Ukrainës i ka rrëzuar 30 prej 40 dronëve iranianë, Shahed, me të cilët Rusia e sulmoi gjatë natës në rajonet...

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...