Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...

Fredi Beleri, antishqiptar?! Berisha e mbron: Kam prova, Rama i ngriti kurth

Ish-kryeministri, Sali Berisha deklaron se burgosja e kryebashkiakut të zgjedhur, Fredi Beleri, është politik. Për emisionin “Quo Vadis”, Berisha thekson se arrestimi i...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Ndihem shumë krenar që ka rënë për atdhe, kjo është tokë shqiptare

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Zv/drejtori i DAP-it Selami realizoi takim pune me përfaqësuesen e FMN-së Tamm Tinna

Zëvendësdrejtori i Dretorisë së tëArdhurave Publike, Abdulselam Selami sot në kabonetin e tij ka pritur në takim pune përfaqësuesen e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Tamm Tinna.

Sipas Selamit gjatë këtij takimi me përfaqësuesen e FMN-së, Tamm Tinna që është me mision në Republikën e Maqedonisë së Veriut, u konfirmua edhe njëherë përkrahja dhe ndihmu për Drejtorinë e të Ardhurave Publike në pjesën e reformave dhe prioritetet strategjike nga ana e FMN-së.

Ky është statusi i plotë i Selamit në facebook:

Tamm Tina përfaqesuesja e FMN, misionin e saj dyjavor e nisi me takimin në zyrën time për të biseduar rreth planit strategjik që DAP e ka përpiluar për periudhën 2023-2025.

Duke bërë një retrospektivë të projekteve të cilat janë realizuar, si dhe për vështirësitë që i kemi tejkaluar gjatë periudhës së krizës me pandeminë si dhe përballja momentale me krizën e energjisë elektrike, me znj. Tinna në detaje biseduam për planet tona, prioritetet dhe idetë që kemi si drejtori e të cilat janë te përfshira dhe në Planin Strategjik në periudhën e ardhshme tre vjeçare.

Znj. Tinna e falenderova për përkrahjen e plotë që FMN na e ka ofruar gjithmonë dhe ofrova përkrahjen time dhe komunikim të vazhdueshëm gjatë periudhës që ajo do të qëndrojë në MV dhe do të realizojë takimet dhe punëtoritë e saja me përfaqësuesit e Sektoreve të Drejtorisë së të Ardhurave Publike.

Latest Posts

Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev/ Borrell: Lufta, kërcënim për Europën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian u mblodhën këtë të hënë për një takim të jashtëzakonshëm në Kiev.   Ministrat të cilët rrallë takohen jashtë...

Fredi Beleri, antishqiptar?! Berisha e mbron: Kam prova, Rama i ngriti kurth

Ish-kryeministri, Sali Berisha deklaron se burgosja e kryebashkiakut të zgjedhur, Fredi Beleri, është politik. Për emisionin “Quo Vadis”, Berisha thekson se arrestimi i...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Ndihem shumë krenar që ka rënë për atdhe, kjo është tokë shqiptare

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Mos i humbisni

Prej sot fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

Prej sot fillon pagesa e pensioneve me rritje prej 5.3%. Më së shumti do të marrin përfituesit e pensionit më të lartë, rreth 3700 denarë...

Njihen pensionet me Zvicrën, ja sa shqiptarë  përfitojnë

Kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore, Astrit Hado, zbardh marrëveshjen e qeverisë me shtetin zvicerian për pensionet. Ai shprehet se ndonëse kjo marrëveshje...

Zjarr në një lokal nate në Spanjë, regjistrohen të paktën 11 viktima

Të paktën 11 persona kanë vdekur nga një zjarr i madh që shpërtheu në një lokal nate në juglindje të Spanjës.   Flakët nisën në...