Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Grubi prezanton disa nga projektet kapitale të parapara në Buxhetin e vitit 2023

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar opinionin me disa nga projektet kapitale që janë paraparë në Buxhetin e vitit 2023.

Grubi, ka numëruar disa nga mega projektet që përfshijnë fusha të ndryshme, nisur nga infrastruktura, ujësjellësi, investime në arsim, kulturë dhe rekreacion.

“Buxheti për vitin 2023, mes tjerash, parasheh:
250 milionë euro për Korridorin 8 dhe 10-D;
187 milionë euro për autostradën Shkup – Bllacë;
3.5 milionë euro për ta përfunduar Ujësjellësin në komunën e Likovës;
Mjete për projektim të Pallatit të Kulturës në Saraj;
Mjete për shkollën në Rashçe në Saraj të parapara në programin e Ministrisë së Arsimit;
60 milionë denarë për përfundimin e Spitalit të Kërçovës;
Mjete për pishinën dhe sallën sportive “Partizan” në Çair të parapara në programin e Agjencionit për Rini dhe Sport;
145 milionë denarë për Bibliotekën dhe Teatrin në Tetovë.” – ka shkruar Grubi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook.

Latest Posts

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Mos i humbisni

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...

IDEA: Komuna e Haraçinës më e sukseshmja tek komunat shqiptare

Në Analizën e Institutit për Demokraci dhe Analiza Ekonomike për 13 komuna të monitoruara, krerët e Strugës, Çairit dhe Bogovinës nuk e kanë realizuar...

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...