Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Moti i keq shkakton aksidente/10 të plagosur nga përplasjet e mjeteve në rrugë

Pesë aksidente rrugore u shënuan gjatë orëve të fundit si pasojë e motit të keq që ka përfshirë vendin.

 

Nje aksident i trefishtë ndodhi në fshatin Shelqet të Shkodrës, mesditën e kësaj të shtune, ku mbetën të plagosur rëndë 3 persona, drejtuesit e mjeteve.

 

Ndërkohë në Fier dy makina u përplasën kokë më kokë në fshatin Lalar dhe u përmbysen në rrugë.Tre persona, drejtuesit e mjeteve dhe një pasagjer mbetën të plagosur, të cilët u dërguan në spital me urgjencë.

 

Po në Fier u regjistruar një tjetër aksident por fatmirësisht pa shkaktuar të lënduar, por vetëm dëme materiale.

 

Një autbot u përplas me trafikndarësen në rrugën Kukës- Morinë duke lënë të plagosur drejtuesin e mjetit. Autoboti u përmbys duke bllokuar për disa minuta edhe Rrugën e Kombit. Ndërkaq, shoferi u transportua me urgjence në spitalin  rajonal të Kukësit.

 

Në Elbasan, në bulevardin kryesor një makinë përplasi një motoçikletë dhe u largua me shpejtesi nga vendngjarja. Drejtuesi i i motorçikletës u dërgua në spital për shkak të plageve të marra.

 

Edhe në Paper u përplasën dy makina dhe për pasojë, u plagosën dy shoferët.

 

Të gjitha aksidentet u favorizuan nga lagështia e madhe në rrugë, por edhe manovrimet e gabuara të shoferëve.

Latest Posts

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Mos i humbisni

Ish-koloneli amerikan: Sulmuesit në Banjskë ishin të pajisur si një këmbësori ushtarake

Pasi analizoi fotografitë dhe listën e armatimit të konfiskuar nga Policia e Kosovës – pas sulmit që la një polic të vrarë në pjesën...

Ukraina: Rrëzuam 30 dronë rusë

Forca Ajrore e Ukrainës i ka rrëzuar 30 prej 40 dronëve iranianë, Shahed, me të cilët Rusia e sulmoi gjatë natës në rajonet...

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...