Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Biden: Jam i shqetësuar për të ardhmen e ndihmës për Ukrainën

Çrregullimi brenda radhëve të republikanëve në Capitol Hill po i shkakton Presidentit Joe Biden shqetësim ndërsa ai punon për të siguruar fonde të...

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

Shala i kundërpërgjigjet Blerim Sallahut për 100 mijë eurot: Misioni yt është me mbyllë KMDLNJ-në


Behxhet Shala i kundërpërgjigjet Blerim Sallahut për 100 mijë eurot: Misioni yt është me mbyllë KMDLNJ-në.

Drejtori i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, Behxhet Shala, i është kundërpërgjigjur akuzave të zv.ministrit të Drejtësisë Blerim Sallahu për keqpërdorimin e 100 mijë eurove të taksapaguesve. Sipas Shalës, misioni i Sallahut është të mbyllet KMDLNJ.

Në një bisedë për Gazetën Express, Behxhet Shala, thotë se Sallahu po jep dezinformata dhe ka folë të pavërteta.

“Rasti nuk është në gjykatë, ne se kemi asnjë informatë, Blerim Sallahu prej korrikut ka shpërnda dezinformata nuk e ka folë të vërtetën e ka keqpërdorë pozicionin që e ka dhe ka folë të pavërteta, ata e kanë raportin për të gjitha mjetet që janë marrë dhe kjo përbërje i ka detyrim KMDLNJ-së dhe në përpjekje për t’i ikur detyrimit, ai mund ta ketë çuar lëndën në gjykatë, por nuk kemi asnjë informatë që është lënda në gjykatë, kështu që ajo mbetet spekulim dhe paragjykim i Blerim Sallahut i cili nuk është hera e parë që shpërndanë të pavërteta, i cili po i bën të gjitha përpjekjet për ta mbyllë KMDLNJ-në, misioni i tij dhe atyre që i qëndrojnë prapa është për ta mbyllë KMDLNJ-në”, tha Shala për Gazetën Express.

Shala tha se punën e 100 mijë eurove Sallahu e ka përmend edhe më herët, por sipas tij “nuk është puna e zv.ministrit të ndërhyjë”.

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, tha se KMDLNJ i ka keqpërdorë 100 mijë euro të taksapaguesve, prandaj kërkoi nga ku institucion që t’i kursejë nga këshillat për themelimin e Asociacionit.

Sipas tij, Asociacioni do ta deformonte shtetin.

“Do të ishte mirë që keqpërdoruesit që i kanë dëmtuar fondet publike, të na kursejnë nga këshillat e themelimit tê Asociacionit që na e deformon shtetin”, është shprehur ai.

Postimi i tij i plotë:

KMDLNj-ja i ka keqpërdorur rreth 100.000€ të taksapaguesve. Rastin e kemi dërguar në Gjykatë dhe këta që supozohet t’i mbrojnë të drejtat dhe liritë e njeriut, le të përgatiten ta mbrojnë fillimisht veten para drejtësisë!

Do të ishte mirë që keqpërdoruesit që i kanë dëmtuar fondet publike, të na kursejnë nga këshillat e themelimit tê Asociacionit që na e deformon shtetin!

Liritë dhe të drejtat e njeriut janë të garantuara me Kushtetutë dhe me akte ndërkombëtare. Ne i respektojmë ato maksimalisht. Por, liritë dhe të drejtat e njeriut i cënojnë pikërisht ata që bëjnë thirrje për themelim të mekanizmave që e shkelin Kushtetutën, siç është Asociacioni, i cili në thelb është strukturë e bazuar në përkatësi etnike, përmes të cilës rriten dallimet e diskriminimet kombëtare, që janë në frymë të kundërt me liritë dhe të drejtat e njeriut.

Latest Posts

Biden: Jam i shqetësuar për të ardhmen e ndihmës për Ukrainën

Çrregullimi brenda radhëve të republikanëve në Capitol Hill po i shkakton Presidentit Joe Biden shqetësim ndërsa ai punon për të siguruar fonde të...

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

Mos i humbisni

Njihuni me Bedri Ramadanin, kardiokirurgun shqiptar në Gjermani që ka shpëtuar 6000 jetë dhe ka bërë 300 transplante të zemrës

I lindur më 5 qershor të vitit 1970, Bedri Ramadani shkollën fillore e ka kryer në Vaksincë - Llojan, derisa gjinmnazin gjatë viteve 1985-1989...

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...