Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Saliu: E tmerrshme si mediat maqedonase duken të tmerruara për zgjedhjen e prokurorit shqiptar

Për herë të parë në Maqedoninë e Veriut zgjidhet një shqiptarë në krye të Prokurorisë për Krim të Organizuar. Pas këtij lajmi të madh për shqiptarët që nuk do të ketë selektime për krimet e organizuara, një lum i madh mediash maqedonase së bashku me opinionist e figura tjera publike, janë vërsulur pas këtij emrimi duke e etiketuar si njeri partiak e duke lidhur me familjar të ndryshëm.

Për gazetarin Urim Saliu zgjedhja e Islam Abazit në krye të Prokurorisë është lajm i madh për shqiptarët ndërsa e tmerrshme për maqedonasit pasi janë duke nxjerrur mllef ndaj një profesionisti si Abazi.

“Për shqiptarët është një lajm i madh që vjen më në fund në krye një prokurorë. Është e tmerrshme që si në korr shumë media maqedonase duken të tmerruara nga kjo. Fakti që në mënyrë kaq të orkestruar nxjerrin kaq mllef ndaj tij, kjo tregon vlerat e Shefit të sapo zgjedhur të Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Islam Abazi dhe profesionalizmin e tij” ka shkruar Saliu.

 

Latest Posts

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Mos i humbisni

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...