Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Drejtori i Burgut të Tetovës: “Zero drogë, zero korrupsion, ju zotohem se e mbaj premtimin e Ali Ahmetit”

Drejtori i Burgut të Tetovës ka shkruar një postim në Facebook ku thot se nuk duhet guxim për të shkelur ligjin, por duhe guxim për ta zbatuar ligjin. Havziju tha se ai e ka pranuar këtë detyrë për të udhëhequr me institucionin me ndershmëri, për tu shërbyer dhe ndihmur atyre që janë në vuajtje të dënimit në suaza të ligjit.

Në shkrimin e tij, drejtori tregoi se kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti i kishte thënë që do të marrësh post, por të kryesh punën me nderë dhe përkushtim, dhe se ky ishte betuar që nuk do të lëvizi asnjë hap kundër këtij amaneti.
Ju pëlqen ose jo, unë do të jem kundër çdo kujë përderisa shoh se ka devijuar rrugën dhe kodeksin e punës dhe postit për të cilën jemi betuar se do ta ushtrojmë me nderë. Asnjëherë nuk do të jem kra askujtë që do të mbron të ligun dhe të ofendojë të drejtin ose krah atyre që mundohen që këtë institucion ta devijojnë nga rruga në të cilën me mund e me shpirt dhe sakrificë e kemi arritur gjatë periudhës që unë po udhëheq me Burgun e Tetovës, dhe jam krenarë që tash ka vetëm një drejtor dhe një zëvëndës që menaxhonë, jo më shumë,ka shkruar Havziju.

Havziju tha se e di që ju vje zor të pranoni që institucioni ndëshkues Burgu i Tetovës të mos jet vatër e korupcionit dhe drogës. I vetëdijshëm se do të ketë trillime, por unë do të vazhdoj të kryej punën time me pëkushtim dhe ndershmëri.

Flisni,shpifni sa të doni sepse shpifës kishte edhe Pejgamberi a.s por asnjëherë nuk do të më devijoni nga rruga që jam betuar. Unë nuk mund të ndryshoj mendjen e atyre të cilët kanë gabuar rrugën por ata që duan të përmisohen nga ky vend të dalin njerëz të risocijalizuar që mund ti rrikthehen jetës normale sa më afër familjeve të tyre do të punojmë 24 orë. Unë asnjëherë nuk do ta nxi fytyrën e familjes sime, kryetarit Ali Ahmeti dhe vetes sime,, shkroi Havziju më tutje.

Latest Posts

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Mos i humbisni

Britania përgatit aktakuzë për 5 të dyshuar për spiunim për Rusinë

Prokuroria në Britaninë e Madhe do të ngrejë aktakuzë ndaj pesë personave të cilët dyshohet se kanë spiunuar për Rusinë, njoftoi BBC të enjten.   Orlin...

Vrasja e 33-vjeçarit në Shkodër/ U qëllua pranë automjetit, trupi u gjet nga familjarët

Familjarët ishin ato që gjetën trupin e vrarë të 33-vjeçarit, Valter Fejza, që u ekzekutua mbrëmjen e kësaj të enjteje në Shkodër. Ai...

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...