Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Raketat në Poloni/ Reagon Rusia: Raportimet për sulm janë provokime të qëllimshme

Mediat e huaja kanë raportuar se raketat ruse kanë goditur një fshat në Poloni në kufi me Ukrainën, nga ku kanë mbetur të vrarë dy persona.

 

Pas lajmit të bujshëm, BBC, shkruan se ka reaguar Ministria e Mbrojtes ruse, e cila ka deklaruar se raportimet për sulmet në Poloni janë “provokim i qëllimshëm”.

 

Pak minuta më parë, u raportua se dy raketa ruse kanë goditur një fermë në Poloni, e cila ndodhej në kufi me Ukrainën.

 

Nuk ka ende asnjë konfirmim zyrtar nga qeveria polake apo zyrtarët amerikanë , burimi origjinal, raporton Associated Press, ishte inteligjenca amerikane.

 

Një zëdhënës i Pentagonit tha: “Ne jemi të vetëdijshëm për raportet e shtypit që pretendojnë se dy raketa ruse kanë goditur një vendndodhje brenda Polonisë afër kufirit me Ukrainën. Mund t’ju them se ne nuk kemi asnjë informacion në këtë moment për të vërtetuar ato raporte dhe janë duke e parë këtë më tej.

Latest Posts

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Mos i humbisni

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

“Stadiumi”, “Ballistët” ngrenë “alarmin”: Bilall Kasami tenton të tallet dhe mashtron tetovarët të cilët jetojnë për Shkëndijën

Nërpërmes një reagimi në “Facebook”, tifo-grupi nga Tetova, “Ballistët” kanë ngritur alarmin nëpërmes të cilit kërkojnë përgjegjësi për mos mbajtjen e premtimit për ndërtimin...

Të shtëna me armë zjarri në një spital në Holandë/ Nuk dihet numri i saktë i viktimave

Dy incidente me të shtëna armësh në Roterdam kanë rezultuar në një numër të paspecifikuar të viktimave, tha Policia më 28 shtator.   Një sulmues...