Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Sulmi në lagjen “Orta Bunar” të Kumanovës, policia heton rastin

Policia është duke punuar në identifikimin e personave të maskuar dhe të armatosur të cilët më 14 nëntor pas mesnate në Kumanovë kishin në shënjestër sulmin ndaj dy të rinjve, Besnik Shabani dhe Elion Zeqiri.
Incidenti i ndodhur në lagjen “Orta Bunar” të Kumanovës sipas policisë është duke u hetuar në disa pista, por të paktën tre motive mbeten pa shpalosur për aq kohë sa policia nuk i vërteton dhe dokumenton të njëjtit. Policia zyrtarisht thotë se po punohet mbi bazën e një denoncimi të vetëm.

“Një 20 vjeçar rreth orës 01:20 minuta ka denoncuar se derisa po qëndronte në veturë i shoqëruar nga një person tjetër në rrugën “Karll Marks”, disa persona me gjësende të forta ia kanë dëmtuar veturën. Deri sa është arratisur nga vendi ku ka qenë i sulmuar ka shkaktuar një aksident ndaj një veture të ndaluar. Po punohet për zbardhjen e rastit”, njoftojnë nga Ministria e Brendshme.

Denoncuesi mësohet t’i ketë thënë policisë se nuk ka pasur problem me ndonjë individ ose grup dhe nuk i njeh sulmuesit. Grupi i personave të organizuar kanë ardhur në vendin e ngjarjes me tre vetura përmes rrugës “Lube Gaçev” në drejtim të kundërt me rrugën njëkahëshe. Pas sulmit, ndjekin veturën me të cilën largohet denoncuesi përgjatë rrugës “Karll Marks” deri në afërsi të shkollës fillore “Bajram Shabani”. Pasi i ka humbur gjurmët ndjekësve, mësohet se denoncuesi është adresuar në polici ku edhe ka dëshmuar sulmin. Për shkak të shqetësimit është adresuar edhe në kontroll mjekësor.

Latest Posts

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Mos i humbisni

Tensionet në veri/ Hasani: Serbia i “fryu zjarrit” të konfliktit, palët t’i rikthehen dialogut

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka rikonfirmuar pozicionimin e Shqipërisë krah Kosovës, lidhur me tensionet e regjistruar së fundmi...

Ikën edhe një gazetare nga ALSAT!

Pas tre gazetarëve që u larguan ditë më parë nga Tv ALSAT, është larguar një gazetare tjetër. Evi Shkopi është gazetarja e katërt që...

Ademi: Opozita shqiptare e udhëhequr nga VMRO bllokoi ligjin për lojërat e fatit

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arber Ademi përmes një press-konferenca hodhi poshte të gjitha pretendimet e opozitës shqiptare mbi ligjin për lojrat e...

Përçahet rëndë Alternativa në Tetovë/ Deputeti Hysni Ismaili: Nuk e njoh degën e zgjedhur mbrëmë, kemi degën dhe organet tjera

Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili është kontaktuar për të marë qëndrimin e tij për mos pjesëmarrje në kuvendin e djeshëm ku u zgjodh kryesia...