Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Berisha: Protestë në 6 dhjetor!/ Tubimi i opozitës, ditën kur mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor

Partia Demokratike ka vendosur të dalë në protestë në 6 dhjetor, në ditën kur liderët e Bashkimit Evropian do të vizitojnë Tiranën.

 

Kryetari i PD, Sali Berisha, gjatë mbledhjes së kryesisë, deklaroi se opozita do të shfrytëzojë mbajtjen për herë të parë të samitit të përbashkët Be-Ballkan Perëndimor për të shprehur revoltën kundër qeverisë Rama.

 

SALI BERISHA

 

KRYETAR I PD

 

“Data 6 dhjetor mendoj unë është një rast historik që populli opozitar të ngrejë zërin e tij para përfaqesuesve më të lartë të demokracive europiane, pikërisht me këtë axhendë, betejë kundër monizmit dhe ekzistencën e pluralizimit”

 

Kjo është hera e parë që vizita të një niveli kaq të lartë shfrytëzohen nga opozita për të protestuar, por sipas Berishës ky do të jetë një akt mikpritje.

 

 

“Ftoj që ta marrin këtë protestë tonën si një akt mikpritje ndaj tyre dhe armiqësor ndaj Edi Ramës”

 

Më herët, gjatë një konference për gazetarët, Berisha argumentoi nevojën për protesta me dy çështje inceneratoret dhe portin e Durrësit.

 

“Të gjitha këto e bëjnë situatën në Shqipëri eksplozive. Qytetarët shqiptarë nuk mund të qëndrojnë duarkryq përballë këtyre akteve që kalojnë çdo imagjinatë të vjedhjes së pasurive të tyre publike.”

Duke premtuar se opozita do të reagojë në çdo mënyrë kundër projektit të portit të Durrësit, Berisha paralajmëroi kompanitë që të mos bëhen pjesë e këtij projekti, pasi do të futen në listën e zezë.

Latest Posts

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Mos i humbisni

Britania përgatit aktakuzë për 5 të dyshuar për spiunim për Rusinë

Prokuroria në Britaninë e Madhe do të ngrejë aktakuzë ndaj pesë personave të cilët dyshohet se kanë spiunuar për Rusinë, njoftoi BBC të enjten.   Orlin...

Vrasja e 33-vjeçarit në Shkodër/ U qëllua pranë automjetit, trupi u gjet nga familjarët

Familjarët ishin ato që gjetën trupin e vrarë të 33-vjeçarit, Valter Fejza, që u ekzekutua mbrëmjen e kësaj të enjteje në Shkodër. Ai...

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...