Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

“As nuk e kam pranuar e as refuzuar, jam gati për negociata”, Vuçiq për planin “franko- gjerman”


Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq të dielën ka konfirmuar takimin në Bruksel me Kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin nën ndërmjetësimin e BE’së.

Vuçiq ka folur edhe rreth propozimit franko gjerman. I pyetur nëse ka mundësi të përmirësohet propozimi gjermano-francez në favor të Serbisë, Vuçiq ka thënë se vendit të tij nuk i janë dhënë shanse për këtë. Por ka rikonfirmuar se ka dërguar përgjigje me shkrim.

“Dhe si mund të përmirësohet? Ndryshe nga të gjithëdijshmit që as nuk e kanë parë, nuk e kam komentuar asnjëherë në detaje, megjithëse kam shkruar një përgjigje të detajuar që është një përgjigje e gjerë dhe serioze. Nuk e komentova sepse e lash mundësinë për ndryshime dhe bisedime. Por nëse më pyesni, nuk po them se e kam pranuar apo refuzuar, sepse jemi gati për bisedime, në bazë të atij dokumenti. Ne jemi të gatshëm të bisedojmë, por thjesht nuk na dhanë një shans”, tha Vuçiq.

Latest Posts

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Mos i humbisni

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

“Stadiumi”, “Ballistët” ngrenë “alarmin”: Bilall Kasami tenton të tallet dhe mashtron tetovarët të cilët jetojnë për Shkëndijën

Nërpërmes një reagimi në “Facebook”, tifo-grupi nga Tetova, “Ballistët” kanë ngritur alarmin nëpërmes të cilit kërkojnë përgjegjësi për mos mbajtjen e premtimit për ndërtimin...

Të shtëna me armë zjarri në një spital në Holandë/ Nuk dihet numri i saktë i viktimave

Dy incidente me të shtëna armësh në Roterdam kanë rezultuar në një numër të paspecifikuar të viktimave, tha Policia më 28 shtator.   Një sulmues...