Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Sveçla: Do të kërkojmë ekstradimin e Radoiçiçit dhe jo vetëm

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dy grabitje në harkun kohor të dy ditëve në Dibër/ Policia nuk i bën publike

Dy grabitje banesash kanë ndodhur në harkun kohor të dy ditëve në Mat.

 

Grabitja e parë ka ndodhur dy netë më parë në fshatin Gërman. Mësohet se persona të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e shtetasit Sh.B duke i marrë një sasi parash që mendohet të jenë në vlerën e 200 mijë lekëve të rinj.

 

Nga deklarimet e bëra nga ana e pronarit të banesës, shumën e grabitur ai e kishte siguruar nga shitja e 2 viçave në qytetin e Burrelit. Ai dyshon se grabitësit kanë patur dijeni për këtë dhe mund ta kenë ndjekur e më pas kanë hyrë në banesën e tij teksa ai ndodhej jashtë. Shtetasi Sh.B ka njoftuar policinë e cila sipas tij ka shkuar me vonesë.

 

Grabitja e dytë mësohet se ka ndodhur në qytetin e Burrelit në lagjen “Drita”. Persona të maskuar dyshohet se kanë hyrë në një banesë në të cilën jetonte e vetme një e moshuar.

 

Nuk dihet se çfarë kanë arritur të marrin grabitësit, ndërsa policia ka mbërritur pranë banesës mëngjesin e të shtunës.

 

Të dyja këto ngjarje nuk janë raportuar nga policia, ndërsa banorët e rrethit Mat po ndjehen të pasigurtë. Pak më shumë se një muaj më parë një grabitje e rëndë ndodhi në fshatin Dom. Persona të maskuar dhe të armatosur hynë në një banesë dhe pasi dhunuan kryefamiljarin arritën të merrnin një shumë të konsiderueshme parash.

Latest Posts

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Sveçla: Do të kërkojmë ekstradimin e Radoiçiçit dhe jo vetëm

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Mos i humbisni

“Stadiumi”, “Ballistët” ngrenë “alarmin”: Bilall Kasami tenton të tallet dhe mashtron tetovarët të cilët jetojnë për Shkëndijën

Nërpërmes një reagimi në “Facebook”, tifo-grupi nga Tetova, “Ballistët” kanë ngritur alarmin nëpërmes të cilit kërkojnë përgjegjësi për mos mbajtjen e premtimit për ndërtimin...

Të shtëna me armë zjarri në një spital në Holandë/ Nuk dihet numri i saktë i viktimave

Dy incidente me të shtëna armësh në Roterdam kanë rezultuar në një numër të paspecifikuar të viktimave, tha Policia më 28 shtator.   Një sulmues...

MASH: Komuna e Tetovës më pak të merret me politikë, e më shumë të fokusohet te nxënësit!

Pushteti Lokal në komunën e Tetëvës duet të jetë më tepër azhurmues në punën e saj, veçanarishtë gjatë përmbushjesë së deytrimeve në fushën e...