Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Sa të ardhura do të arkëtojë FIFA pas Kupës së Botës 2022?

Në periudhën e re katërvjeçare, e cila do të mbyllet me Botërorin e Katarit, FIFA pret të ardhura prej rreth 7.5 miliardë eurosh, gati një miliardë euro më shumë se në periudhën paraardhëse që përfundoi me Botërorin 2018 në Rusi.

Sipas burimeve brenda FIFA-s, 5.4 miliardë euro do të ndahen për të mbështetur aktivitetet e futbollit në mbarë botën, duke përfshirë fondet për federatat kombëtare dhe kontinentale të futbollit.

Këto fonde do të mbulojnë gjithashtu humbjet nga disa gara të tjera të organizuara nga FIFA, si Kupa e Botës për Klube, garat për të rinjtë dhe Kupa e Botës për Femra 2019.

Rritja e të ardhurave në arkat e FIFA-s ishte për shkak të rritjes së marrëveshjeve të sponsorizimit dhe fitimeve më të larta nga Kupa e Botës në Katar.

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, tha në një konferencë për shtyp të shtunën se Kupa e Botës në Katar do të sjellë rreth 700 milionë euro më shumë të ardhura sesa Kupa e Botës katër vjet më parë në Rusi.

 

Latest Posts

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Mos i humbisni

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...