Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Protesta e 6 dhjetorit/ Berisha: Asgjë në botë nuk mund të na pengojë

Në mesditën e 6 dhjetorit Partia Demokratike do të protestojë para kryeministrisë kundër qeverise Rama.

 

 

Kreu i PD Sali Berisha gjatë mbledhjes me krerët e degëve të Tiranës, deklaroi se protesta do të jete paqësore, duke theksuar se nuk tërhiqet pavarësisht kritikave për tubimin që zhvillohet në ditën kur në Tiranë vijnë të gjithë liderët e Bashkimit Evropian.

 

 

SALI BERISHA

KRYETAR I PD

“Asgjë në botë nuk mund të pengoj protestën tonë ndaj dhe asnjë njeri mund të mendojë se mund të na nxjerrë pengesën më të vogël. “

 

 

Berisha sulmoi ambasadoren amerikane në Tiranë Yuri Kim, këtë herë për njohjen e zgjedhjeve të 25 prillit.

 

 

 

“I kujtoj vetëm një gjë zonjës. Nëse nuk do të kishte shkuar të urojë zgjedhjet e 25 prillit në darkë, ndoshta do të ishin gjërat pak më ndryshe, se gjithçka buron nga vota. Dhe në rast se ne u rrokullisëm në këtë mënyrë, u rrokullisëm se na u rrëmbye vota.”

Gjatë paradites Berisha takoi edhe aleatin e tij Ilir Meta. Por sërish Meta nuk sqaroi nëse do të jetë në protestën e 6 dhjetorit.

 

 

ILIR META

KRYETAR I PARTISE SE LIRISE

“Në dhjetor bëhen gjithmonë”

 

Protesta e Partisë Demokratike do të zhvillohet në ditën kur për herë të parë në Shqipëri do të mbahet  samiti mes Bashkimit Evropian dhe vendeve të Ballkanit perëndimor.

Latest Posts

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Mos i humbisni

Britania përgatit aktakuzë për 5 të dyshuar për spiunim për Rusinë

Prokuroria në Britaninë e Madhe do të ngrejë aktakuzë ndaj pesë personave të cilët dyshohet se kanë spiunuar për Rusinë, njoftoi BBC të enjten.   Orlin...

Vrasja e 33-vjeçarit në Shkodër/ U qëllua pranë automjetit, trupi u gjet nga familjarët

Familjarët ishin ato që gjetën trupin e vrarë të 33-vjeçarit, Valter Fejza, që u ekzekutua mbrëmjen e kësaj të enjteje në Shkodër. Ai...

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...