Goleadori Admin Abdulla ftohet te përfaqësuesja U15 e Maqedonisë (Video)

Admin Abdulla është një ndër talentët e futbollit në vend, para të cilit është një e ardhme e ndritur. Bëhet fjalë për një futbollistë...

TË FUNDIT

FC Shkupi kryeson tabelën me 18 pikë, derbi i Pollogut përfundoi me barazim

Katër fitore të skuadrave  vendase dhe dy barazime  me 14  gola  të shënuar  dhe një kartonë të kuq është epilogu u  ndeshjeve të javës...

Ukraina: Sulm masiv nga armiku, rrëzuam 16 dronë rusë

Forcat ajrore të Ukrainës njoftuan se kishin rrëzuar 16 nga rreth 30 dronë rusë gjatë natës në rajonin Cherkasy.   “Gjatë natës, armiku sulmoi masivisht me...

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Grubi: Trekëndëshin Tiranë-Prishtinë-Shkup vërtetë ta bëjmë një

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi sot ka marrë pjesë në evenimentin “Festat e Nëntorit” nën organizim të Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon të udhëhequr nga znj. Adriola Kambo, ku të pranishëm ishin ish presidentja e Kosovës znj. Atifete Jajaga, ministrja për Europë dhe Punë të Jashtme znj. Olta Xhaçka, kryetari i Prishtinës z. Përparim Rama dhe shumë të ftuar të tjerë.

“Kënaqësi që jemi sonte këtu në Tiranë bashkarisht në vigjilje të festës së madhe kombëtare të 28 Nëntori. As ky eveniment e as ndonjë eveniment tjetër nuk i bashkon më së shumti shqiptarët se sa Nëntori, Nëntori jonë i festave. E aq më tepër kur na bashkon Tirana e Erjonit. Më bëhet qejfi që një qytetar i Shkupit sot më shumë i njeh projektet e Tiranës se sa të Shkupit. Njohin Stadiumin, Qarkoren, Toptanin e gjitha projektet tjera. Kjo e bën bashkimin, kur një qytetar i Shkupit, ja si unë sonte e ndjen veten në Tiranë si në shtëpi të vet. Faleminderit Erion dhe të uroj për punët që i bën. Uroj ta bësh Tiranën shtëpi për të gjjthë ne, qoftë për ata që vijnë nga Prishtina, nga Shkupi,Tetova, Gostivari e nga gjitha qytetet tjera nga Kosova e Luginës së Preshevës dhe të Malit të Zi”, ka thënë Grubi në fjalimin e tij para të pranishmëve.

Sipas Grubit, mandatet vijnë e shkojnë, ndërsa punë e atyre që zgjidhen është të ndërtojnë rrugë, hekurudha, të afrojnë rininë përmes projekteve të përbashkëta.

“Jam vërtetë i lumtur që gjindem pranë jush dhe dua të lë një porosi për të gjithë ata që i prijnë institucioneve shtetërore, se mandatet vijnë e shkojnë sa hap e mbyll sytë, ajo që do ngelet prapa nesh janë veprat tona, ndaj punoni që me këto vepra t’i afrojmë shqiptarët, ashtu siç e do Nëntori, flamuri dhe çdo qytetar i joni. Ndërtoni rrugët, ndërtoni hekurudhat, bëni projekte të përbashkëta, afroni rininë dhe bëni që trekëndëshin Tiranë-Prishtinë-Shkup vërtetë një”, ka theksuar mes tjerave në fjalimin e tij, Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë, z. Artan Grubi.

https://fb.watch/h0JXX7YY4d/

Latest Posts

FC Shkupi kryeson tabelën me 18 pikë, derbi i Pollogut përfundoi me barazim

Katër fitore të skuadrave  vendase dhe dy barazime  me 14  gola  të shënuar  dhe një kartonë të kuq është epilogu u  ndeshjeve të javës...

Ukraina: Sulm masiv nga armiku, rrëzuam 16 dronë rusë

Forcat ajrore të Ukrainës njoftuan se kishin rrëzuar 16 nga rreth 30 dronë rusë gjatë natës në rajonin Cherkasy.   “Gjatë natës, armiku sulmoi masivisht me...

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Mos i humbisni

Fillon zbatimi i projektit për pagesë elektronike të taksës rrugore në Korridorin 8

Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore njofton se nga e hëna (2.10.2023), do të fillojnë punët ndërtimore dhe të instalimit në stacionin pagesor në Gllumovë. Gjatë...

Besimi për Bloomberg Adria: Presim interes më të madh nga bankat dhe institucionet për fletobligacionin e gjelbër, për qytetarët fletobligacion i ri në muajin...

Ankandi për fletobligacionin e gjelbër, për të cilin këtë javë u publikua prospekti, do të mbahet më 3 tetor, ditën e martë, me ç’rast...

Ish-koloneli amerikan: Sulmuesit në Banjskë ishin të pajisur si një këmbësori ushtarake

Pasi analizoi fotografitë dhe listën e armatimit të konfiskuar nga Policia e Kosovës – pas sulmit që la një polic të vrarë në pjesën...

Ukraina: Rrëzuam 30 dronë rusë

Forca Ajrore e Ukrainës i ka rrëzuar 30 prej 40 dronëve iranianë, Shahed, me të cilët Rusia e sulmoi gjatë natës në rajonet...