Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Anglia “ngec” ndaj SHBA, lojë e dobët e britanikëve, por kreu nuk cënohet

Pas suksesit te Iranit 2 me 0 ndaj uellsit, mbremjen e te premtes ne duelin tjeter te  grupit B, Anglia u ndal në barazim pa gola nga Shtetet e Bashkuara.

 

Takimi nisi pa shumë entuziazëm.

 

Ndonese britaniket e nisin disi me mire, ishin amerikanet qe krijuan dy here raste per shenim ne porten e Pickford, por pa shenuar.

 

Madje momenti më i rrezikshëm ishte një shtyllë e Puslisiç.

 

Pjesa e dytë ishte shëmbëlltyra e të parës. Përveç qarrkullimit të topit skuadrat nuk shfaqën agresivitet te shtuar.

 

Vetem ne shtese me ane te harry Kane, anglezet krijuan nje rrezik ne porten e SHBA.

 

Me këtë barazim Shtetet e Bashkuara do e luajnë kulafifikimin në ndeshjen e fundim kundër Iranit, ku rezultati i vetem qe iu intereson eshte fitorja.

 

Ndërsa “Tre luanët” do të luajnë për vendin e parë dhe kualifikimin në derbi kundër Uellsit i cili ka shanse minimale kualifikimi.

Latest Posts

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Vetëm 13 vjeç, shqiptarja shpallet kampione e shahut për Europën

Shqiptarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe në Kampionatin e Rapidit, në Slloveni. 13-vjeçarja i dhuroi Shqipërisë një titull si kampione.   Lajmi u bë...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Mos i humbisni

Ish-koloneli amerikan: Sulmuesit në Banjskë ishin të pajisur si një këmbësori ushtarake

Pasi analizoi fotografitë dhe listën e armatimit të konfiskuar nga Policia e Kosovës – pas sulmit që la një polic të vrarë në pjesën...

Ukraina: Rrëzuam 30 dronë rusë

Forca Ajrore e Ukrainës i ka rrëzuar 30 prej 40 dronëve iranianë, Shahed, me të cilët Rusia e sulmoi gjatë natës në rajonet...

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...