Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Australia fiton ndaj Tunizisë/ “Kangurët” kanë sfidën e rradhës me Danimarkën

Australia arriti më në fund të marrë tri pikët e para në Botëror, duke mundur 1 me 0 Tunizinë, në ndeshjen e parë të së shtunës.

 

 

Kangurët reaguan pas humbjes 4 me 1 përballë Francës.

 

 

Golin e vetëm për australianët e shënoi Duke, në minutën e 23-të, duke i mbajtur kështu gjallë shpresat e skuadrës së tij për të kaluar grupin.

 

 

Sulmuesi goditi bukur me kokë me shpinë nga porta, duke zënë në befasi portierin kundërshtar.

 

 

Tunizia nuk arriti të tregonte ndonjë formë të mirë, dhe pse pati  dy raste me Msakni dhe Drager për të barazuar shifrat, por në fund nuk ia doli dot.

 

 

 

Në fraksionin e dytë “Kangurët” iu afruan golit me Leckie, por fati nuk i ndihmoi dhe në fund rezultati mbeti i pandryshuar.

 

 

 

Tunizia është praktikisht jashtë Botërorit, me vetëm një pikë. Ndërkohë që  Australia do të duhet të përballet me Danimarkën për të luftuar për vendin e dytë në grupin D.

 

 

 

 

 

 

 

 

Latest Posts

Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Kërçovë, Tetovë, Strugë, Gostivar, Manastir… APLIKONI!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel & Enka po vijon...

Papa Françesku: Emigrantët nuk e pushtojnë Evropën

Papa Françesku ka thënë të shtunën se qeveritë perëndimore duhet të kujdesen më shumë për migrantët që e kalojnë Mesdheun, sepse “ata që e...

Bozhanaj “çmendet” në gjykatë/ Autori i plagosjes së efektivit të policisë: Jam amerikan!

“Jam amerikan dhe jo shqiptar”. Këto kanë qënë fjalët e pakta që Klered Bozhanaj i ka thënë përpara gjykatës këtë të shtunë, ndërkohë...

Mos i humbisni

Britania përgatit aktakuzë për 5 të dyshuar për spiunim për Rusinë

Prokuroria në Britaninë e Madhe do të ngrejë aktakuzë ndaj pesë personave të cilët dyshohet se kanë spiunuar për Rusinë, njoftoi BBC të enjten.   Orlin...

Vrasja e 33-vjeçarit në Shkodër/ U qëllua pranë automjetit, trupi u gjet nga familjarët

Familjarët ishin ato që gjetën trupin e vrarë të 33-vjeçarit, Valter Fejza, që u ekzekutua mbrëmjen e kësaj të enjteje në Shkodër. Ai...

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...