Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

110 vjetori i pavarësisë/ Shqipëria dhe Kosova mblidhen në Kuvend të përbashkët

Shqipëria dhe Kosova kanë zhvilluar sot mbledhjen e parë të përbashkët mes tyre në Kuvend, me rastin e 110 vjetorit të pavarësisë.

 

Mbledhja e përbashkët mes dy vendeve nisi nën tingujt e himnit kombëtar.

 

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla ka falënderuar përfaqësuesit e lartë të shtetit të Kosovës për praninë e tyre në këtë mbledhje të përbashkët të dy kuvendeve.

 

Falënderimin e tij për mikpritjen e ka shprehur edhe kryetari i kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i cili ka përshëndetur shqiptarët kudo ku ata ndodhen jashtë vendit.

 

28 nëntori mban në gjirin e tij ëndrrat tona kolektive, përpjekjet tona për liri, krenarinë më të lartë, kujtimet tona më të çmuara”, është shprehur Konjufca.

 

Konjufca ka rikujtuar ditëlindjen e heroit kombëtar të Kosovës, Adem Jasharin.

 

28 nëntori është i Kosovës po aq sa është i Shqipërisë. Në këtë ditë lindi Adem Jashari, heroi i kombit të Kosovës”.

 

Tensionet midis Kosovës dhe Serbisë nuk u harruan pa u përmendur në Kuvend nga kryetari i kuvendit të Kosovës. Konjufca e ka cilësuar Serbinë si një vend qëllimi i vetëm i të cilit është të dëmtojë Kosovën duke e cilësuar si ‘përçarëse’ të shtetit të Kosovës.

 

Serbia na lufton nga brenda dhe nga jashtë, sa më afër të jetë Shqipëria me Kosovën aq më të mbrojtur do të jemi“, u shpreh Konjufca.

Latest Posts

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Gjenerali kryesor ukrainas: Dimri nuk do të ndalojë ofensivën e Kievit, përparimi më i madh nuk ka ardhur ende

Dimri nuk do të ngadalësojë kundërsulmin e Ukrainës dhe përparimi më i madh i Kievit nuk ka ardhur ende. Kështu deklaroi gjenerali që...

Spanja e heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke e hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të...

Mos i humbisni

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...

Krydiplomati kinez: Pekini dhe Moska duhet të thellojnë bashkëpunimin

Kryediplomati i Kinës i tha presidentit rus, Vladimir Putin, se Kina dhe Rusia duhet të punojnë për të forcuar bashkëpunimin në dritë të “një...

Bashkia Tiranë vijon me rehabilitimin e rrugëve në kryeqytet

Ekipi i Mirëmbajtjes së Rrugëve në Bashkinë e Tiranës ka ndërhyrë këto ditë për rehabilitimin e shtresave asfaltike në disa segmente të rëndësishme...