Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Salihu: Dikur Tetova konsiderohej si qytet i rinisë, sot i mbyllur për vet Tetovarët

Ish zëdhënësi i Qytetit të Shkupit, Valon Salihu ka lëshuar një kritikë në rrjetet sociale për udhëheqësinë aktuale të komunës së Tetovës të cilët së fundmi “uzurpuan” hapësirat e Qendrës Rinore “Social Cultural Space Tetova”, njofton indeks.mk

Salihu ka thënë se dikur Tetova ka qenë e hapur e mirëpritur studentët dhe rininë nga gjitha trojet shqiptare dhe  ka qenë shpresa e rinisë.

Shton se me veprimet e fundit të udhëheqësisë së komunës, rinisë dhe shpresës së tyre i është vendosur çelësi.

“Dikur Tetova konsiderohej si qytet i rinisë, i perspektivës, i universiteteve dhe i progresivitetit. Sot i vihet çelësi edhe shpresës së fundit të rinisë së këtij qyteti. Dikur i hapur për studentët e Shkupit, Prishtinës e Tiranës, sot i mbyllur për vet Tetovarët”, ka shkruar Salihu.

Ky reagim i ish zëdhënësit të Shkupit vjen pasi një nga bashkëpunëtorët më të afërt të Bilall Kasamit, Sedat Sulejmani “uzurpoi” dhe ndryshoi çelësin e objektit t ëish radio Tetovës e cila ka qenë hapsirë që është shfrytëzuar nga Qendra Rinore “Social Cultural Space Tetova”.

Latest Posts

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Mos i humbisni

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

“Stadiumi”, “Ballistët” ngrenë “alarmin”: Bilall Kasami tenton të tallet dhe mashtron tetovarët të cilët jetojnë për Shkëndijën

Nërpërmes një reagimi në “Facebook”, tifo-grupi nga Tetova, “Ballistët” kanë ngritur alarmin nëpërmes të cilit kërkojnë përgjegjësi për mos mbajtjen e premtimit për ndërtimin...

Të shtëna me armë zjarri në një spital në Holandë/ Nuk dihet numri i saktë i viktimave

Dy incidente me të shtëna armësh në Roterdam kanë rezultuar në një numër të paspecifikuar të viktimave, tha Policia më 28 shtator.   Një sulmues...