Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Drejtori Ahmeti priti në takim homologun kosovar, Kaçuri

Drejtori i Fondit për sigurim shëndetësor, Faton Ahmeti sot ka pritur në takim drejtorin e Fondit të shëndetësisë së Republikës së Kosovës, Bujar Kaçuci. Gjatë këtij takimi, Ahmeti dhe Kaçuri kanë diskutuar tema të ndryshme me qëllim të ngritjes dhe avancimit të shërbimeve të cilat mbulohen nga Fondi.

Sot, prita në takim delegacionin e Fondit të Shëndetësisë së Republikës së Kosovës udhëhequr nga Drejtori Bujar Kaçuri, Amir Keka Drejtor i departamentit të Farmacisë dhe Vlorat Gashi Diplomat pranë ambasadës së Kosovës në vendin tonë.

Në takim trajtuam dhe shtjelluam çështje nga më të ndryshmet me qëllim të ngritjes dhe avansimit të shërbimeve shëndetësore të cilat i mbulon Fondi Shëndetësorë.

U dakorduam që grupet e punës të krijojnë kushte për të nënshkruar memorandum bashkëpunimi për të intensifikuar marrëdhëniet profesionale dhe shkëmbyer përvojat institucionale.

E falemenderoj drejtorin Kuçuri dhe siguroj se ky takim do të ngrisë dyanshëm funksionalitetin e institucionit që përfaqësojmë.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=543054654498887&set=a.122951063175917

Latest Posts

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Mos i humbisni

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

“Stadiumi”, “Ballistët” ngrenë “alarmin”: Bilall Kasami tenton të tallet dhe mashtron tetovarët të cilët jetojnë për Shkëndijën

Nërpërmes një reagimi në “Facebook”, tifo-grupi nga Tetova, “Ballistët” kanë ngritur alarmin nëpërmes të cilit kërkojnë përgjegjësi për mos mbajtjen e premtimit për ndërtimin...

Të shtëna me armë zjarri në një spital në Holandë/ Nuk dihet numri i saktë i viktimave

Dy incidente me të shtëna armësh në Roterdam kanë rezultuar në një numër të paspecifikuar të viktimave, tha Policia më 28 shtator.   Një sulmues...