Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Shpallen fituesit e Primareve në Elbasan, Kukës, Durrës, Lushnjë, Korçë/ Kandidatët e Metës fitojnë në 4 Bashki

Partia demokratike dhe koalicioni opozitar shpalli sot ekipin e kandidateve me te cilet do te kerkoje fitoren perballe mazhorances socialiste ne 14 maj.

 

Kandidatet per here te pare u perzgjodhen nga vota e 55 mije anetareve dhe simpatizanteve qe moren pjese ne procesin e primareve.

 

Sali Berisha

Kryetar i pd

“Primaret jane rruga e vetme per ti dhene pushtetin anetareve, jane rruga e vetme per hapjen e PD “

 

Berisha pranoi se procesi nuk ishte i persosur, por garantoi se ai vete nuk ka nderhyre ne favor te asnje kandidati

 

 

“Nuk ka pasur asnje kandidat rlte mbeshtetur nga kryetari i partise demokratike dhe kryesia e PD.”

 

Pervec Tiranes ku vazhdon procesi i numerimit, ne bashkite e tjera kandidatet  jane zyrtarizuar tashme.

 

Ne Shkoder opozita do te garoje ne 14 maj me Bardh Spahine, ne Elbasan do te garoje nenkryetari i PD Luciano Boci, ne Durres ish deputeti Igli Cara, ne Korce Ledina Aliolli, ne Kukes Admir Sinamati. Ne 4 bashki; Skrapar, Memaliaj, Kucove e Prrenjas fituan kandidatet e partise se drejtuar nga Meta.

 

Ekipi i kandidateve qe u perzgjodh sot nga procesi i primareve gezon mbeshtetjen jo vetem te partise demokratike por edhe aleateve te saj dhe ne 14 maj ata do te perfaqesojne koalicionin opozitar.

 

Por keta kandidate nuk gezojne mbeshtetjen e asaj pjese te partise demokratike qe njeh si drejtues enkelejd alibeajn. Vete Alibeaj ka shpallur tashme disa kandidate per bashkite e vendit duke zyrtarizuar daljen me dy kandidate te opozites ne zgjedhjet per 61 bashkite e vendit.

Latest Posts

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Mos i humbisni

Ministri Shaqiri mirëpriti në takim Klubin për lexim të librave Naim Frashëri nga SHFK “Naim Frashëri” në Studeniçan

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka mirëpritur sot në takim nxënësit e Klubit për leximin e librave “Naim Frashëri” që funksionin nën...

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...