Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Kroacia kalon në çerekfinale/ Ballkanasit mposhtën Japoninë me penallti  

Kroacia ka arritur të rrëmbejë një biletë në çerekfinalen e kupës së Botës  pasi mundi Japoninë përmes llotarisë së 11 metërshave.

 

 

Japonezët  të cilët mposhtën Spanjën dhe cuan Gjermaninë në shtëpi donin të  vijoin të suprizonin përbllë nënkampionëve të Botës por nuk ia dolën.

 

 

Që në start të lojës japonezët u shfaqën menjëherë të rrezikshëm me  një   goditje me kokë e cila përfundojë  shumë pranë kuadratit të kroatëve.

 

 

Ndërkohë këta të fundit nga ana tjetër këcënuan portën japoneze me një shans të shkëlqyer, me Perisic që përfitoi  nga një gabim i Tomiyasu, por në fund edhe sulmuesi i Tottenham nuk e mbylli në mënyrën e duhur aksionin.

 

 

Megjithë aziatikët shfrytëzuan më së miri hapësirat që i lanë ballkanasit dhe me portën në dispozicion kaluan në avantazhg në minutën e 43 me anë të Maedas.Duke e mbyllur pjesën e parë në 1 me 0.

 

 

Me të filluar episodi tjetër Kroatët reaguan menjëherë duke rikthyer baraspeshën me anë të Perisic. Deri në fund të kohës së rregullt rezultati nuk ndryshojë dhe ndeshja shkoi në shtesa.

 

 

 

Aty ku fati i skuadrave ishte vetëm tek  penalltitë. Japonezët gabuan 3 penallti duke mbetur jashtë Botërorit.

 

 

Tashmë ballkanasit do të  presin të mësojnë kundërshtarin nga cifti Barazil –Kore e Jugut e cila do të luhet në orën 20.

 

 

 

 

Latest Posts

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Mos i humbisni

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...