Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Surpriza, Maroku në çerekfinale/ Edhe Spanja eliminohet nga pika e bardhë e penalltive

Marokenët vijojnë  të suprizojnë në kupën e botës,duke prerë një biletë për në çerekfinale përballë Spanjës.

 

 

Koha e rregullt përfundoi në barazim pa gola .Edhe pse ndeshja ishte mjaft e luftuar nga të dyja palët, gjatë 90 minutave lojë u evidentuan raste të rrezikshme nga spanjollët dhe marokenët ,por nuk u prodhua asnjë gol.

 

 

Kombëtarja afrikane ka bërë një edicion mjaftë pozitiv dhge në fazën e grupeve ku deri më tani nuk ka pësuar asnjë humbje.

 

 

Spanjollët nga ana tjetër duket sikur i zuri mallkimi i gjermanëve dhe nuk mundën të kalonin në fazën tjetër.

 

 

Dueli shkoi në shtesa aty ku marokenët humbën një mundësi të artë me  Cheddira i cili nuk e shfrytëzojë si duhet. Megjithatë nuk kishte histori.

 

 

Llotaria e penalltive vendosi gjithçka ,mbi fatin e skuadrave.

 

 

I pari që gjuajti nga pika e bardhë për spanjollët ishte lojtari i psg Sarabia  i cili gaboi,duke vijuar edhe me Soler dhe Buskets ,të cilët dështuan.

 

 

Kombëtarja afrikane realizojë saktë nga pika e bardhë duke përmbushur kështu misionin e saj.

 

 

Marokenët do të presin të mësojnë kundërshtarin nga cifti Zvicër – Portugali që do të luaj në orën 20.

 

 

 

Latest Posts

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Mos i humbisni

Tensionet në veri/ Hasani: Serbia i “fryu zjarrit” të konfliktit, palët t’i rikthehen dialogut

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka rikonfirmuar pozicionimin e Shqipërisë krah Kosovës, lidhur me tensionet e regjistruar së fundmi...

Ikën edhe një gazetare nga ALSAT!

Pas tre gazetarëve që u larguan ditë më parë nga Tv ALSAT, është larguar një gazetare tjetër. Evi Shkopi është gazetarja e katërt që...

Ademi: Opozita shqiptare e udhëhequr nga VMRO bllokoi ligjin për lojërat e fatit

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arber Ademi përmes një press-konferenca hodhi poshte të gjitha pretendimet e opozitës shqiptare mbi ligjin për lojrat e...

Përçahet rëndë Alternativa në Tetovë/ Deputeti Hysni Ismaili: Nuk e njoh degën e zgjedhur mbrëmë, kemi degën dhe organet tjera

Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili është kontaktuar për të marë qëndrimin e tij për mos pjesëmarrje në kuvendin e djeshëm ku u zgjodh kryesia...