Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Ish-anëtari i Backstreet Boys akuzohet se ka përdhunuar një vajzë të mitur autike

Nick Carter ish-pjestar i grupit Backstreet Boys u akuzua për përdhunim nga një vajzë autike e cila në atë kohë ishte e mitur.

 

Padia e paraqitur nga Shannon “Shay” Ruth është ilustruar në një konferencë për shtyp. Faktet e pretenduara datojnë në vitin 2001 kur viktima e dyshuar ishte 17 vjeç. Nuk është hera e parë që këngëtari akuzohet për sulm seksual.

Përdhunimi i supozuar daton në vitin 2001 kur “Shay” ishte 17 vjeç. Gruaja u tha gazetarëve:

 

“21 vitet e fundit kanë qenë të mbushura me konfuzion, dhimbje, zhgënjim, turp dhe vetëdëmtim. Dhe ishte një rezultat i drejtpërdrejtë i faktit që Nick Carter më përdhunoi”. “Edhe pse jam autike dhe vuaj nga paraliza cerebrale, asgjë nuk më ka ndikuar aq keq sa Carter. Pas përdhunimit me ka ofenduar dhe rrahur duke me lënë të mavijosur në krah”.

Nuk është hera e parë që këngëtari i grupit ikonik të viteve ’90 akuzohet për ngacmim seksual: në vitin 2017 Melissa Schuman , ish-anëtare e grupit pop Dream, kishte pretenduar se Nick e kishte sulmuar seksualisht kur ajo ishte 18 vjeç ndersa ai ishte 22 vjec.

 

Një muaj më parë Nick Carter humbi vëllain e tij më të vogël Aaron, i cili u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Kaliforni pas një beteje të gjatë me varësitë dhe problemet e shëndetit mendor./ tgcom

Latest Posts

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Mos i humbisni

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

“Stadiumi”, “Ballistët” ngrenë “alarmin”: Bilall Kasami tenton të tallet dhe mashtron tetovarët të cilët jetojnë për Shkëndijën

Nërpërmes një reagimi në “Facebook”, tifo-grupi nga Tetova, “Ballistët” kanë ngritur alarmin nëpërmes të cilit kërkojnë përgjegjësi për mos mbajtjen e premtimit për ndërtimin...

Të shtëna me armë zjarri në një spital në Holandë/ Nuk dihet numri i saktë i viktimave

Dy incidente me të shtëna armësh në Roterdam kanë rezultuar në një numër të paspecifikuar të viktimave, tha Policia më 28 shtator.   Një sulmues...