Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Meta kundër Portit të Durrësit: Projekti është pastrim parash, po falet prona e shqiptarëve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e ka quajtur ndërtimin e portit të ri të Durrësit një skemë të pastër të pastrimit të parave.

 

Sipas Metës, projekti është fituar nga kompani guaskë dhe ka në fokus grabitjen e pronës publike për të ndërtuar pallate.

 

ILIR META- KRYETAR I PARTISE SE LIRISE

Është e qartë qse projekti nuk është strategjik dhe aspak turistik. Por një pastrim i qartëparash duke grabitur pronën e shqiptarëve.

 

Meta akuzoi kryeministrin Rama si organizatorin kryesor dhe përfituesin vetëm të kësaj “grabitjeje”  të portit kombëtar. Ai tha se Rama e ka shëndruar Durrësin në një ccerdhe të krimit të organizuar dhe korrupsionit.

 

820 mijë metra katrorë me vlerë qindra million euro. Po shiten apartamente ne ajer. Po falen 300 mln euro taksa. Apratametet e Edi Ramës do përjashtohen nga kjo taksë. Është skeme e pastër e pastrimit të parave.

 

Deklaratat Ilir Meta i bëri nga Durrësi gjatë një takimi të zhvilluar me strukturat e Partisë së Lirisë.

Latest Posts

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Mos i humbisni

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

“Stadiumi”, “Ballistët” ngrenë “alarmin”: Bilall Kasami tenton të tallet dhe mashtron tetovarët të cilët jetojnë për Shkëndijën

Nërpërmes një reagimi në “Facebook”, tifo-grupi nga Tetova, “Ballistët” kanë ngritur alarmin nëpërmes të cilit kërkojnë përgjegjësi për mos mbajtjen e premtimit për ndërtimin...

Të shtëna me armë zjarri në një spital në Holandë/ Nuk dihet numri i saktë i viktimave

Dy incidente me të shtëna armësh në Roterdam kanë rezultuar në një numër të paspecifikuar të viktimave, tha Policia më 28 shtator.   Një sulmues...