Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Xhafaj: Berisha ka histori dhune, masakroi socialistët kur qe President

Deputeti i PS Etjen Xhafaj ka folur për sulmin ndaj Sali Berishës nga Gert Shehu.

 

Xhafaj, teksa mohoi që mazhoranca të ketë gisht në këtë ngjarje me argumentin se nuk i intereson një ngjarje e tillë, tha se edhe vetë Berisha është i përfshirë në histori dhune ndaj opozitës socialiste në kohën kur ka qenë president.

 

Këto fakte sipas deputetit socialist janë të filmuara dhe regjistruara.

 

“Nuk besoj se i interesonte asnjërit dhuna, sidomos në ato kusht. Duhet dënuar gjithmonë dhe kudo. Edhe sikur të mos ishte politikan, edhe sikur të mos ishte kryetari i opozitës.

 

Ka patur një qëndrim të menjëhershëm të kryeministrit dhe Policisë së Shtetit  që i ka shtjelluar dhe i ka treguar ato fakte, të cilat diheshin mbi atë akt aq të shëmtuar. Por po shëmtohet edhe më shumë me interpretimin nga opozita aktuale, për të ndezur gjakrat, për të drejtuar gishtin me doemos, kur në fakt nuk ka asnjë fakt dhe asnjë logjikë se përse duhet të ndodhte kjo nga kryeministri.

 

Në fakt ka pasur akte dhune të hapur, edhe të filmuar ndaj opozitës dhe kanë ndodhur pikërisht kur ka qenë president zoti Berisha. Dhe pikërisht, prandaj nuk ka asnjë logjikë apo vijë lidhje me qëndrimin e mazhorancës aktuale. Ka një përlasje në Parlament, por të akuzosh për këtë që nga opozita quhet si akt terrorist është një kapërcim shumë i madh në vijën e të menduarit dhe nuk medoj se opinion publik të mendoj se ka qenë një akt i kordinuar. Sepse vetë Berisha e ka thënë që e ka takuar ministri i Brendshëm personin dhe i ka thënë të bëj detyrën. Nuk besoj se njerzit e besojnë këtë”, tha Xhafaj.

Latest Posts

Pentagoni paralajmëron shterimin e fondeve për mbështetjen e Ukrainës: Kongresi të veprojë

SHBA mund të mos e suportojë më Ukrainën njësoj financiarisht apo ushtarakisht. “Alarmi” është ngritur nga Pentagoni këtë të martë, ku theksohet se...

Dramë me ndërtimin e një objekti në Çair/ Punimet njëherë u ndërprenë sepse s’kishte leje, tani kanë vazhduar sërish

Kanë vazhduar punimet e një objekti të ri në Çairi, investitori i të cilit ende nuk dihet se kush është. Nga komuna e Çairit...

Kurti: Sulmi i 24 shtatorit dëshmon për planet e Serbisë për aneksimin e veriut të Kosovës

“Ndërsa unë kam qenë në tavolinën e dialogut në Bruksel dhe në samite të Procesit të Berlinit për të arritur marrëveshje për të ardhmen,...

Mos i humbisni

Tensionet në veri/ Hasani: Serbia i “fryu zjarrit” të konfliktit, palët t’i rikthehen dialogut

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka rikonfirmuar pozicionimin e Shqipërisë krah Kosovës, lidhur me tensionet e regjistruar së fundmi...

Ikën edhe një gazetare nga ALSAT!

Pas tre gazetarëve që u larguan ditë më parë nga Tv ALSAT, është larguar një gazetare tjetër. Evi Shkopi është gazetarja e katërt që...

Ademi: Opozita shqiptare e udhëhequr nga VMRO bllokoi ligjin për lojërat e fatit

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arber Ademi përmes një press-konferenca hodhi poshte të gjitha pretendimet e opozitës shqiptare mbi ligjin për lojrat e...

Përçahet rëndë Alternativa në Tetovë/ Deputeti Hysni Ismaili: Nuk e njoh degën e zgjedhur mbrëmë, kemi degën dhe organet tjera

Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili është kontaktuar për të marë qëndrimin e tij për mos pjesëmarrje në kuvendin e djeshëm ku u zgjodh kryesia...