Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Bashkimi nga Kumanova kampion vjeshte në Ligën e Tretë – Veri

KF Bashkimi nga Kumanova, që dikur me krenari përfaqësonte shqiptarët e këtij qyteti, por edhe nga të gjitha trojet në Ligën e Parë, është shpallur kampion vjeshte në Ligën e Tretë – Veri.

Skuadra “zi-gjelbër” e Bashkimit edhe pse shpresonte që pjesën e parë të sezonit 2022/2023 ta mbyllte me 40 pikë, një gjë e tillë nuk ndodhi, pasi ndeshjen e fundit të stinorit vjeshtorë kundër KF Aerodrom, kur futbollistët e skuadrës kumanovare u sulmuan nga tifozët vendas me flakadane dhe gjësende të forta nga jashtë stadiumit, Komisioni Disciplinor pranë FFM-së e kishte regjistruar me rezultat zyrtarë 3:0 në favor të skuadrës vendase.

Vërtetë një vendim i çuditshëm ky nga ana e këtij Komisioni, vendimin e të cilit, drejtuesit e KF Bashkimit do ta ankimojnë tek organet më të larta pranë Federatës, me shpresë se do të pasurojnë konton e tyre të pikëve.

Ndryshe, skuadra nga Kumanova konkurrentë kryesor në garën për inkuadrim në Ligën e Dytë, do të ketë ekipin tjetër shqiptarë nga fshati Konjare e Shkupit, BVK Konjare, që gjithashtu pas 15 xhirove të para ka tubuara 37 pikë.

Në vendin e tretë me 32 pikë ndodhet Fortuna e Hasanbegut, që gjithashtu duhet llogaritur në këtë skuadër, që tashmë disa vite po renditet në vetë kreun e tabelës së kësaj lige, mirëpo duke mos arritur të bëjë atë hapin final.

Deri në fillimin e stinorit pranveror, ekipet mbetet të përgatiten mirë dhe të shfrytëzojnë mundësinë e dhënë, sidomos KF Bashkimi, skuadër kjo që i mungon futbollit elitar në vend.

Latest Posts

Blinken: Serbia të ulë menjëherë tensionet me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të premten se incidentet si ai të dielës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, paraqesin sfida...

Vuçiç: Sekretari Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha të premten në Beograd se ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, nga i...

Mos i humbisni

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja e rreshterit të Kosovës, Afrim Bunjaku, me sulmuesit “që ishin të përfshirë në...

“Stadiumi”, “Ballistët” ngrenë “alarmin”: Bilall Kasami tenton të tallet dhe mashtron tetovarët të cilët jetojnë për Shkëndijën

Nërpërmes një reagimi në “Facebook”, tifo-grupi nga Tetova, “Ballistët” kanë ngritur alarmin nëpërmes të cilit kërkojnë përgjegjësi për mos mbajtjen e premtimit për ndërtimin...

Të shtëna me armë zjarri në një spital në Holandë/ Nuk dihet numri i saktë i viktimave

Dy incidente me të shtëna armësh në Roterdam kanë rezultuar në një numër të paspecifikuar të viktimave, tha Policia më 28 shtator.   Një sulmues...