Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

TË FUNDIT

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Panariti: Goditja e Berishës ka tensionuar klimën në vend

Ish ministri Edmond Panariti tha se goditja e Sali Berishës ka tensionuar klimën politike në vend.

 

Në Quo Vadis, ai tha se situata në 6 dhjetor mund të agravonte më keq për shkak të incidentit, por për fat të mirë u menaxhua si duhet dhe mesazhet u dhanë të qarta.

 

Goditjen e udhëheqësit të opozitës e shikoj si një strategji klime tensioni. Pse e them këtë?

 

Sepse ka filluar me një retorikë të ashpër që i bëhet kundërshtarit politik në Parlament. Nuk ka më debate po ka vetëm sharje, ofendime e injorime. Ky nuk është opinioni i një politikani si mua, por edhe i qytetarëve.

 

Përshkallëzimi i kësaj situate e ka zanafillën tek mënyra e artikulimit. Finalja e kësaj ishte goditja e kryetarit të opozitës. Jam i lumtur që situata u mbajt nën kontroll, u çua protesta deri në fund dhe u dhanë mesazhe edhe pse mund të kishte pasoja më të rënda. Kjo është rezultati i një klimë e tensionuar  që po mbahet e ndezuar”, tha Panariti.

Latest Posts

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

VIDEO/ Me armë në dorë, momenti kur Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave” me dy plumba

Ky është momenti ku kur 42-vjeçari, Klered Bozhanaj plagos efektivin e “Shqiponjave”, Edlir Alleshi me dy plumba në bark. Siç dallohet nga pamjet...

Mos i humbisni

Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...

IDEA: Komuna e Haraçinës më e sukseshmja tek komunat shqiptare

Në Analizën e Institutit për Demokraci dhe Analiza Ekonomike për 13 komuna të monitoruara, krerët e Strugës, Çairit dhe Bogovinës nuk e kanë realizuar...

Vuçiç mban fjalën në OKB: Shpallja e Kosovës shtet i pavarur copëzoi Serbinë, nuk kemi shkelur kurrë mbi territorin e saj

Ne sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zgjedhur të flasë për Kosovën, edhe pse...